2015 Erken Seçim Olacak Mı?

Konusu Güncel Bilgiler bölümündedir ve Network tarafından 19 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. Network

Network Yönetici Yönetici

2015 Erken Seçim Olacak Mı? Erken Seçim Ne Zaman Olacak?

2015 seçimlerinden sonra çıkan tabloda artık tüm Türk halklı için kafalarda soru işareti oldu. Koalisyon mu kurulacak? yoksa erken seçim mi olacak? Sanırım azınlık hükümetini bu seçenekler arasına bile almamıza gerek yok diye düşünüyorum. Bir mikrofon versek ve sokak sokak gezsek halka sorsak sizce ne olacak diye. Sanırım %90 dan fazlası erken seçim olacak şeklinde bir yorum yapacağını düşünüyorum. Özellikle yaşı 30-35 ten büyük daha olgun kesim koalisyonların tadını almış ve olumsuz atmosferden uzak kalmak isteyen bu grup erken seçim olması taraftarı. Bir elin 5 parmağını geçmeyen parti ile ve bunun yanında bu partilerinin de her birinin birbirine zıt olduğunu düşünürsek koalisyon kurulması pek mümkün görünmüyor. Her partinin kendisine göre farklı çizgileri farklı öncelikleri var. Eee tabi bu öncelikler karşı partideki yönetime uymuyor. Tüm görüşlerin zıt ilerlediği bu atmosferde azınlık ve koalisyon hükümeti pek mümkün görünmüyor. Özellikle dört yanımızın da problem için de olduğu bu dönemde koalisyon hükümeti oldukça zor olur düşüncesindeyim. Yunanistan malum, Suriye - Irak Savaşta bir bakıma savaşta kapımızda bu yüzden bu süreçte çok uzamaz diye düşünüyorum.

Erken Seçim Olacak Mı?

Yukarıda bahsettiğim konudan yola çıkacak olursak bana göre elbette ki olacak. Tabı bu kendi görüşüm, kendi tahminim.

Peki Erken Seçim Ne Zaman Olacak?

Erken seçim tarihini de tamamıyla mantıksız olarak sadece içimden geçen bir zaman dilimi söylüyorum. Tahminimce Eylül-Ekim ayları gibi olacak düşüncesindeyim.

Her ne olursa olsun Ülkemiz için iyi olan hayırlı olan olsun.