Ağız Kokusunu Nasıl Giderilir?

Konusu Ağız ve Diş Sağlığı bölümündedir ve Network tarafından 23 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437


  Ağız Kokusunu gidermek için 10 Tavsiye

  Sakız çiğnemek her derde devadır. Şekersiz ve kokusuz sakız çiğnemek bile ağız kokusunu gidermenize yardımcı olur. Çünkü sakız çiğnerken ağız kaslarınız, dişleriniz ve diş etleriniz güçlenir. Daha sağlıklı olur. Ayrıca sakız besin parçacılarınız aralardan sökmenize de yardımcı olduğundan ağız kokusunu gidermekte önemli bir yardımcıdır. Ağız kokunuzu hemen geçirmek isterseniz tabii ki nane aromalı sakız öneririm.

  Ağız Kokusunu gidermek için 10 Tavsiye4-) Tarçın Baharatının Önemi Kanıtlanmıştır!

  Bilim insanlarının yaptıkları son açıklamalara göre tarçın ağız sağlığı için çok önemli bir etken. Yemeklerinize bol bol atmanızı öneririm.

  5-) Bol bol meyve tüketin

  Özellikle sert meyveleri tüketmek dişlerinize ve ağız kokunuza önemli yararlarda bulunacaktır. Diş ve ağız sağlığına en çok katkı sağlayan meyveler şu şekilde sıralanabilir: elma, armut, çilek, ananas, kivi, vd.

  6-) Yatmadan önce burnunuzu temizleyin

  Burun kapalı olursa normal olarak ağızdan nefes alırsınız, bu durumda ağız ve boğazını kurur bakteri üretimi için zemin oluşur. Bu da ağız kokusu yapar.

  7-) Şekeri en aza indirin!

  Çikolata, beyaz şeker, sütlü tatlılar, şuruplu tatlılar şeker deposudur. Bunlardan kaçının çünkü şeker dişlerin çürümesine çürük dişler de ağız kokusuna neden olur.

  Ağız Kokusunu gidermek için 10 Tavsiye En az 32 kere çiğneyin!

  Küçük çocuklara yemeği yavaş ve sağlıklı yedirtmek için üretilmiş bu söylem ağız kokusunu gidermek için de doğru. Lokmalarınızı ne kadar çiğnerseniz o kadar çok tükürük üretirsiniz. Tükürük yemek parçalarının ağızda kalmasını engeller.

  9-) Diş ipini ihmal etmeyin

  Ülkemizde kullanımı en az ağız sağlığı elemanı olan diş ipini kullanın! Bu araç yemek artıklarını rahatça gidermenizi sağlar.

  10-) Sigara tüketmeyin

  Sigara hakkında bir açıklamaya gerek duymuyorum, dişleri sarartışından kokuya sebep olacağını herkes anlayabilir.