Doğadan Gelen Sarı Mucize Kantaron

Konusu Şifalı Bitkiler bölümündedir ve Network tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437


  Doğadan Gelen Sarı Mucize Kantaron

  Sarı kantaron otu 1400 yıllından bu yana bilinen ve bir çok tedavide kullanılan yabani bir bitki. Ülkemizde de yol kenarlarında, yeşil alanlarda ve bayırlarda sık sık gördüğümüz bu bitki çok yıllık türlerden. Halk arasından binbirdelik otu ve mayasıl otu olarakda biliniyor. Kullanım alanına göre şifasından çay ve ya yağ olarak yararlandığımız sarı kantaron otunun faydaları anlatmakla bitmez türden.

  Sarı Kantaron Çiçeğinin İçeriği ve Özellikleri

  Kısace içinde ki bileşenleri saymak istersek; tanen, uçucu yağlari flavon türevleri, hipericin, karoten, reçine, peptin, kolik, zamk, vitamin C ve resin yer alıyor. Bu yüzen görünümü güneşte parlak ve yağlı gibidir. İçeriğindeki etkin maddeler sayesinde çay ve yağ şeklinde uygulanma alanları var ve oldukça geniş. Üstelik bu güne kadar bilinen hiçbir yan etkisi yok. Verdiği şifalardan dolayı ev yapımı olarak bilinir ve kullanılır.

  Heryerde Bulunana Şifalı Bitki

  Aktarlarda, yaz aylarında çarşıda, pazarda bulabilceğiniz otu alıp yada yol kenarlarından toplayıp kendiniz işleyebileceğiniz gibi hazır olarak satılan sarı kantaron çayı ve ya sarı kantaron yağını alabilirsiniz. Evinizde bulundurup kullandıkça asla vazgeçemeyeceğiniz bir ilaç. Çayını uykusuzluk çektiğinizde, hafif depresyonda, iştah açıcı, yara yanık tedavilerinde ağrıyı giderici ve tedavi edici olarak, cilt bakımında, leke ve sivilce tedavisinde, romatizmal ağrılarda, migren, sinuzit ve baş ağrısında daha sayamadığımız bir çok rahatsızlıkta önlem ve tedavi amaçlı kullanılmakta.