Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Konusu Ağız ve Diş Sağlığı bölümündedir ve Network tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437


  Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

  İnsanlar günümüzde dış görünüşlerine önem verdikleri en önemli yerlerden birisi dişlerdir. Çünkü günlük hayatta konuşurken tebessüm ederken gülerken dişler her zaman ön plana çıkmaktadır. Günlük yaşantınızda çok fazla sigara içiyorsanız çay, kahve gibi dişleri sarartıcı içecekler dişleri oldukça sarartmaktadır ve bu durum insanlarda oldukça rahatsız edici bir durumdur. Aşağıda makalemizde evde uygulayacağınız yöntemlerle diş sararmasının önüne geçip beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

  Evde kullandığımız tuz ile suyu karıştırarak ve bu karışımı ağızda çalkalamak oldukça yararlıdır tuzlu su ağızda ve diş etlerinde oluşan bakterilerin ölmesini sağlar.

  Karbonatta diş beyazlatmada oldukça faydalıdır. Gün içinde dişlerinizi karbonat ile fırçaladığnızda dişlerinizin oldukça beyazladığınız göreceksiniz yalnız dikkat etmeniz gereken husus çok fazla aşırı kullanıldığında dişleri incelttiği için dişinizi kaybedebilirsiniz.

  Bir diğer yöntem ise evde karbonat ile çileği karıştırarak oluşturacağız özel karışımla dişlerinizi düzenli olarak fırçaladığınızda dişlerdeki beyazlıklar gözle görülür şekilde olur. Çileğin içinde bulunan malik asit dişleri çürüten asitlere engel olmaktadır.