Futbol Hakkında Kısa Bilgiler

Konusu Futbol bölümündedir ve Network tarafından 17 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437
  Kısaca Futbol Tanımı

  Futbol oyunun ülkemizde büyük bir ilgi görsede bu ülkemizle sınırlı olmayın tüm dünya ülkeleri tarafından sevilen bir takım oyunudur.

  Futbol iki rakip takımdan oluşan her takım sahaya 11 kişi ile çıkmaktadır.Saha içerisinde 1 kenarda 2 hakem ve yardımcı hakem olmak üzere maçları toplam olarak 4 hakem yönetmektedir.Hakemin belirlediği kurallar çerçevesinde oyun düzgün bir şekilde yürütülmektedir.

  Futbol'da bir tane top olup tüm futbolcular bu topu kuralları bozmadan alıp rakibi oldukları kale içerisine atmaya çalışmaktadır. X takımı Y takımın kalesine topu atarsa X takımı 1 sayı ile öne geçmiş olacaktır.Futbol oyunu saha içerisinde belirli çizgiler bulunmaktadır bu çizgiler dışına çıkmak demek rakip takıma topu kazandırmak demektir.

  Futbol oyununda hiç şekilde el kullanılmamaktadır eli sadece kaleciler belli çereceve içerisinde kullanabilirler aksi taktirde elliyle tutan bir oyuncu topu rakip takıma kazandırmış olur.Futbol oyunu toplam olarak 90 dakika sürmektedir.İlk 45 dakika da bir 15 dakika mola verildikten sonra 90 dakika tamamlanması için tekrar sahaya çıkıp futbol oyunu devam ettirilir.Her bir futbol takımı 3 oyuncu değiştirme hakkına sahiptirler. 2. Milesrebel

  Milesrebel Misafir

  Futbolun tanımını yapmışken bende en çok Sambacıları yani Brezilya Milli Takımı'nın futbolunu sevdiğimi belirtiyim. Sanki adamlar dünyaya futbol oynamak için gelmişler gibi :) 3. Arsız

  Arsız Misafir

 4. Aslı

  Aslı Misafir

İlgili Aramalar

 1. futbol kısa tanımı

  ,
 2. futbol oyuncuları hakkında kısa bilgiler