Gözleri Daha Büyük Göstermenin İnce Noktaları

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Gözleri Daha Büyük Göstermenin Farklı Yolları

Gözleriniz küçük ve onların daha büyük ve çekici olmaları için size önereceğimiz minik makyaj hileleri sayesinde gözlerinizi olduğundan daha büyük gösterebilir ve ön plana çıkmalarını sağlayabilirsiniz. Sizi daha fazla merakta bırakmadan bu makyaj sırlarından kısaca bahsedelim.

Göz farı kullanırken farı gözleriniz içine doğru hafifçe parlak bir şekilde uygulayarak daha büyük ve parlak görünmelerini sağlamak mümkün olabilmektedir. Gümüş ışıltılı krem ya da toz farı hafifçe uygulayabilirsiniz. Fakat bunu yaparken dikkat etmeniz gereken nokta göz kapaklarınıza ve alt kirpiklerinizin dibine uyguladığınız farla bir bütünlük oluşmamasına dikkat etmelisiniz.

Pastel tonlar
Pastel kullanırken dikkat etmeniz gereken hafif ve parlak tonlar olmalı. B tonları kullandığınızda gözlerinizin daha büyük göründüğü görebilirsiniz. Makyaj malzemeleriniz arasın aldığınız yüz pudrasını önce göz kapaklarınıza sürün daha sonra göz kapağınıza ve kirpiklerinizin diplerine fırça farı kullanarak yuvarlak hareketlerle uygulayın.

Renk geçişlerini deneyin
Gözlerinizde gölge oluşturmak için göz kenarlarınıza koyu ve açık tonlar uygulayarak gözlerinizde harika görünen bir göz gölgesi oluşturabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde göz kapaklarınızın geniş görünmesini sağlar ve daha büyük gözlere sahip olabilmektesiniz.
 
Üst