Hafta sonu gezi seçenekleri

Konusu Güncel Bilgiler bölümündedir ve Hülya Yıldız tarafından 23 Kasım 2017 başlatılmıştır.

 1. Hülya Yıldız

  Hülya Yıldız New Member

  Katılım:
  18 Eylül 2017
  Mesajlar:
  17
  Haftasonu bazen şehi kalabalığından uzaklaşmak için fırsat yaratmak en güzeli, güzel yerler görmek ve biraz nefes almak için çok uzaklara gitmeye gerek yok.Makedonya nakliye alanında çalışan bir arkadaşımla birlikte istanbul yakınlarında gidibilecek güzel yerleri araştırdık, gittimiz ve beğendiğimiz yerleri sizlerle paylaşmak istedim;
  Bursa
  Bursa çevresinde bahar aylarında daha bir güzelleşen birçok doğa harikası yerler var. Hiç şüphesiz bu yerlerin en önemlisi kuşların göç yolları üzerinde yer alan Uluabat Gölü. Uluabat Gölü kıyısındaki Gölyazı'da her sokakta bir leylek yuvası görmeye şaşıracak, gökyüzünde uçan yüzlerce kuşa inanamayacaksınız. Ayrıca Uludağ'a yapılacak bir gezi, birkaç asırlık İnkaya çınarında bir kahvaltı, Uludağ'ın eteklerindeki Cumalıkızık ve Misi köylerine ziyaret de Bursa çevresinde güzel vakit geçirilebilecek yerler arasında. Bursa'ya kadar gitmişken Marmara denizi kıyısına gidip tarihi Rum köyü Trilye'ye gidip sanki kendinizi Bozcaada'daymış gibi hissetmeniz de mümkün.
  Yalova
  İstanbul'dan feribotla çok kolay ulaşılabilen Yalova doğa ile iç içe keyifli vakit geçirmek için birçok yere sahip. Termal'e gidip ulu ağaçlar gölgesinde gezinebilir, Samanlı dağlarının tepesinden, yemyeşil manzaralar eşliğinde Sudüşen şelalesini ziyaret edebilirsiniz.
  Bolu
  Bolu merkezine yaklaşık otuzbeş kilometre mesafede bulunan, tertemiz havası, gölün masmavi dokusu ve yemyeşil doğasıyla Abant, dört mevsimde de gidebileceğiniz harika bir dinlenme alanı. Doğa tutkunlarının uğrak noktalarından olan Abant’ta gözünüze herhangi bir tarihi eser çarpmasa da Abant gölünün ihtişamı sizleri büyüleyecek. Özellikle Bayramın yaz mevsimine gelmesinden dolayı rotanız direkt olarak Abant Gölü olmalı. Gölün etrafını dilerseniz yürüyerek dilerseniz güzel bir bisiklet turuyla keşfedebilirsiniz. Ayrıca Abant’ta bulunan Yedigöller Milli Parkı’da pek güzel güzelliği içerisinde barındırıyor. Özellikle kampseverlerin uğradığı park görülmeye değer nitelikte.
  Şehiriçi dışında şehir dışındada gidebileceğiz yakın balkan ülkerli haftasonu için bir seçenek olabiliyor.Beyaz Rusya nakliye alanında çalışan bir arkadaşımızın önerisiyle belgrad'a gidip çok güzel bir haftasonu geçirmiştik.Hem balkan dokusu hem yeme - içme sevenler için iyi bir seçenek olabilir.