Hamilelerin Yememesi Gereken Bitkiler Nelerdir?

Konusu Kadınlar Kulübü bölümündedir ve Network tarafından 31 Aralık 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437


  Hamilelerin Yememesi Gereken Bitkiler

  Hamilelik dönemleri hem annenin hem de aynı zamanda bebeğin sağlığı için çok dikkat edilmesi gereken dönemlerdir. Bu dönemlerde beslenme oldukça büyük bir önem taşır. Çünkü hem annede şeker ya da tansiyon gibi rahatsızlıklar çıkmaması adına hem de aynı zamanda bebeğin zarar görmemesi adına tercih edilen besinler önemlidir.

  Hamilelik Döneminde Hangi Bitki Zararlıdır?

  · Sinemaki: Bayanların kilo vermek için ya da kabızlık sorununa çözüm olması açısından tercih ettikleri bitki rahim kaslarının da daha kolay açılmasına neden olacağı için düşüğe sebebiyet verebilir.

  · Kekik: Özellikle et yemeklerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan kekik yemeğe tat vermek için tercih edilir. Bu şekilde baharat olarak kullanıldığında sorun yaşanmasa bile çayı demlenip içildiğinde rahmi uyarabilir ve düşüğe neden olabilir.

  · Civanperçemi: Adet sorunları olan bayanların tükettiği Civanperçemi hormonları etkileyerek bayanların adet düzeni için önem taşır. Ancak hamilelikte tüketildiği zaman bu durum kanamaya neden olabilir.

  · Adaçayı: Soğuk algınlığında oldukça fazla tercih edilen Adaçayı, cenin için zararlı olabileceğinden kullanılması sakıncalı görülmektedir.

  · Lavanta: Lavanta yağının ağız yolu ile alınması cenin için sorunlar teşkil edebilir. Bu nedenle hamilelik süresi boyunca lavanta yağı ağızdan alınmamalıdır.

  · Kimyon: Rahim kasılmalarında etkilidir ve de düşüğe neden olabilir. Ancak yemeklerde baharat olarak tercih edilebilir.

  · Biberiye: Bayanların zayıflamak için tercih ettikleri ve yemeklerde oldukça fazla tercih edilen biberiye, hamilelik döneminde rahimde kasılmalara neden olabilir. Bu nedenle tüketilmemesi gereken bitkiler arasında yer alır.