İlk Yardım Çantasında Neler Olur?

Konusu İlk Yardım bölümündedir ve Network tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Network

Network Yönetici Yönetici

İlk Yardım Çantasında Olması Gerekenler, İlk Yardım Bulunması Gerekli Olan Malzemeler

İlk yardım çantası her zaman evimizin,iş yerimizin ve arabamızın bir köşesinmde bulundurmamaz gerekli olup özellikle evlerimizde olmadığını belirtmek isteriz.İlk yardım çantası heme hemen her evde bulunması gerekli olup yaralanmalarda hemen onun aramak bunu aramakla uğraşmayıp açıp ilk yardım çantasını hemen istediğimizi alabilir ilk yardım başlayabiliriz.

İlk yardım çantasının içerisinde belli başlı bazı olması gerekenlerin listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.Eğer çantanız olup eksikleriniz var ise bu listeden tamamlayabilir olmayanlar ise bir an önce almasını tavsiye ederiz.
    • Makas
    • İnce lastik eldivenler
    • Yaraları temizlemek için antiseptik solüsyonlar
    • Yaralara sürülmek üzere antibiyotikli kremler
    • Yanık ve yaralarda yapışmayan, yağlı tül bandaj
    • Mikroplu atıkları koymak için torba.
    • Çengelli iğne; bandajları tutturmak için
    • Kıymıkları çıkarmak için cımbız.
    • Yaraları örtmek ya da temizlemek için steril kare gaz bezi (10 cmx10 cm)
    • Burkulma ve incinmeler de kullanılmak üzere 5, 7 ve 10 cm'lik elastik bandaj
    • Üçgen bandaj; havlu, örtü ya da turnike olarak kullanılmak üzere.
    • Yapışkan rulo bant
    • Rulo sargı bezi
    • Kendinden ilaçlı küçük yara bandı
    • Kaşıntı ve böcek sokmalarında kullanılmak üzere, sprey ya da losyon anestetikler
    • Alerjik reaksiyonlar için tablet ya da şurup antialerjik ilaçlar

Last edited: 1 Ocak 2014
  2. ilkyardim

ilkyardim Misafir

Çanta içerisinde tüm gerekli malzemeleri yazmışsınız güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim herkesin bulundurması gerektiği bir çanta olmaktadır.