İlk Yardım Çantasında Olması Gerekenler

Konusu İlk Yardım bölümündedir ve Network tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Network

Network Yönetici Yönetici

İlk Yardım Çantasında Neler Olmalı

İlk Yardım Çantasında Bulunması Gereken Malzemeler

Hemen hemen herkesin evinde ve iş yerin bir ilk yardım çantası bulunmak zorundadır.Bunun nedeni ise ani müdahaleler için yani kesikler,yanıklar,bilek burkulmaları gibi bir çok yaralanmalarda emen ilk müdahale için gerekmektedir.Peki ilk yardım çantanız var eksik mi veya içerisine neler koyacağınızı bilmiyorsanız sizler için bir liste hazırladık aşağıdan bakalım hemen.
    • Alerjik reaksiyonlar için tablet ya da şurup antiallerjik ilaçlar
    • İnce lastik eldivenler
    • Yaraları temizlemek için antiseptik solüsyonlar
    • Yaralara sürülmek üzere antibiyotikli kremler
    • Yanık ve yaralarda yapışmayan, yağlı tül bandaj
    • Mikroplu atıkları koymak için torba.
    • Çengelli iğne
    • Makas
    • Kıymıkları çıkarmak için cımbız.
    • Yapışkan rulo bant
    • Rulo sargı bezi
    • Kendinden ilaçlı küçük yara bandı
    • Yaraları örtmek ya da temizlemek için steril kare gaz bezi (10 cmx10 cm)
    • Burkulma ve incinmelerde kullanılmak üzere 5, 7 ve 10 cm'lik elastik bandaj
    • Üçgen bandaj; havlu, örtü ya da turnike olarak kullanılmak üzere.
    • Kaşıntı ve böcek sokmalarında kullanılmak üzere, sprey ya da losyon anestetikler
    Evinizde veya iş yerinizde böyle bir çantanız yok ise mutlaka en yakın zaman içerisinde edinmeniz gerekmektedir.

2. cantaa

cantaa Misafir

İlk yardım çok önemli olup diğer bir husus ise ilk yardım çantası olmaktadır. İlk yardım çantamız arabamızdan tutun ev ve iş yerlerimize kadar her yerde olmalıdırlar ani bir müdahelelerde çok önem arz etmektedir.Benim çantamda bir kaç eksik vardı sayenizde giderdim teşekkür ederim