İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Konusu İlk Yardım bölümündedir ve Network tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Network

Network Yönetici Yönetici

İlk Yardım Nasıl Uygulanır

İlk Yardımı Kimler Yapmalıdır

Hemen hemen herkesin bilmesi gerektiğini düşündüğümüz ilk yardım kaza zadeye veya tehlike anında kişi uygulanabilmesi için ilk yardım bilgisini almış ve bilmesi gerekmektedir.İlk yardım ile hayat kurtarabilir sağlık konusunda yaralanmalarda,kırılmalar,yanıklarda ve bir çok konuda bilgi sahibi olursunuz.

İlk yardımı uygulayacak kişi sakin ve bilinçli bir şekilde davranması ve hareket etmesi gerekmektedir.İlk yardım kendi içerisinde üç aşamadan oluşmaktadır.Bunlar ise;
    • İlk yardıma ihtiyacı olan kişiyi hayatta tutmak
    • Durumu kötü olan kişinin bilincini kaybetmesini durumunu stabil koruması için çalışmak
    • Hastayı iyileştirmek için girişimde bulunması
    İlk yardım esnasında sırasıyla uygulanması gerekenler böyledir.İlk yardım sırasında kişi nefes alamıyor ise ilk olarak nefes almasını sağlamak için çalışmalara başlamalısınız.Solunum yollarını açmak için yapabilecekleriniz kalp masajı uygulaması ve suni teneffüs uygulanmasıdır.Nefes yollarını açmak için uygulamanız gereken ağzı yolu ile nefes verin ve ardından 4 kere kalp masajı yapın yaparken 2 saniyelik aralar ile uygulamalısınız.

2. ytre

ytre Misafir

Bu güzel anlatım için öncelikli olarak teşekkür ederim sayenizde bir çok bilgiyi ediniyorum sizi takim ediyorum ilk yardım hakkında tüm bilgiye sahip oldum saolun