İstanbul gidilebilecek mekanlar (Eyüp Sultan)

Konusu Güncel Bilgiler bölümündedir ve koalam tarafından 4 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. koalam

koalam Misafir

İstanbulda Gezilecek Mekanlar

İstanbul’da gidilebilecek mekanlar ile ilgili internette bir çok yazı vardır mutlaka ama bir yazı da benden olsun istedim. İstanbul’da aslında çok fazla gezilecek yer var ama koşuşturmacanın içerisinde vakit bulup gidemiyoruz.

Eyüp Sultan’da sabah namazı; özellikle Cumartesi ya da Pazar sabahları uykulu gözlerle Eyüp Sultan camisine gitmek için yatağınızdan kalktığınızda “yahu bu saatte kim kalkıp sabah namazına Eyüp’e gider ki” diye düşünecek ama oraya vardığınızda bu kadar çok insanın burada ne işi var diye düşüneceksiniz. Sabah namazından sonra caminin karşı sokağında bulunan “Halit Paşa Konağı”nda güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz gibi güneşin doğuşunu izlemek üzere Pierre Loti’ye de çıkabilirsiniz. Eyüp Sultan’dan Pierre Loti’ye teleferik ile çıkmanızı öneririm. Eğer kahvaltıyı simit ile geçiştirecekseniz namazdan sonra herkesin dağılmasını bekleyin, cami önünde tanesi 1TL’ye satılan simitler herkes gittikten sonra kimse kalmayınca 10 tanesi 1TL’ye kadar düşüyor. Ayrıca caminin arkasında bulunan mezarlıkta bir çok ünlünün mezarını da ziyaret ederek fatiha okuyabilirsiniz.

Last edited by a moderator: 4 Mayıs 2015
  2. Milesrebel

Milesrebel Misafir

1-2 hafta içerisinde İstanbul'a gideceğim. Daha öncede gitmiştim ama hangi semt nerede hiç bilmiyorum bunları bilmek iyi oldu :)