Kayan Halı Nasıl Sabitlenir?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Kayan Halı Nasıl Sabitlenir?

Özellikle de eve yeni alınan halıların kayması basit gibi görünse de aslında büyük bir sorundur. Hele de küçük çocukların olduğu bir evde kayan halılar düşmelere, kaymalara neden olur ve yaralanmaların olması işten bile değildir.

Halının kaymasının neden olduğu ev kazalarına engel olabilmek için kayan halıları yere sabitlemek gerekir. Özellikle de zeminin fayans ile kaplı olduğu yerlerde halı kaymaları daha fazla olur. Halıyı yere sabitleyebilmek için bazı yöntemler kullanılır.

Bir silikon tabancası ile halının köşelerine uygulanan sıcak silikon halının yere yapışmasını sağlar. Ancak bu yöntem halıyı tamamen yere sabitleyeceğinden herkesin tercih edeceği bir yöntem değildir. Çünkü temizlik gibi durumlarda engel teşkil eder. Ama silikon ile yerde plastik noktalar oluşturarak soğuması beklenir. Bu şekilde yerdeki plastik noktalar halının kaymasına engel olur.

Ayrıca halının altındaki birkaç noktaya çift taraflı bantlardan yapıştırmak da en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Son olarak büyük marketlerde satılan halı kaydırmazları da son dönemde kullanılan yöntemlerden biridir.
 
Üst