Öğretmenler Günü Kısa Sözler

Konusu Öğretmenler Günü bölümündedir ve Network tarafından 26 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Yazar: Network

Öğretmenler Günü İle İlgili Sözler

Kısa Öğretmenler Günü Güzel Sözler

Öğretmenler günü yurdumuzda her yıl 24 Kasım tarihinde büyük bir heyecan ve sevinç ile kutlanmaktadır ki hele ki küçük öğrencilerimizin ne alsam öğretmenime ne yapmalıyım gibi heyecanları görülmeye değer diye düşünüyorum.Ülkemizde büyük bir değere ve saygı Layik olan öğretmenlerimiz adına söylenmiş olan çok güzel kısa sözler.

Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi acılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendir.

Öğretmen, geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur.

Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.

Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Dünyanın her yanında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve en değerli varlığıdır.

Öğretmen bir sanatkârdır, yarının temelini o attığı gibi, değerli kişilik hamuruna da biçim verir.

Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiceklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiceklerine toz kondurmamaya çalışırlar.

Ögretmen, bir bahcıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar.

Öğretmenlere o kadar şey borçluyuz ki bunu asla ve asla kimse ödeyememez.Çünkü onlar bizi bu yaşa kadar getirdiler. Bütün öğretmenler öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her türlü fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Last edited: 19 Aralık 2014 21:23