Outdoor Botlar ve Diğer Botlar

Konusu Sağlıklı Yaşam bölümündedir ve Hülya Yıldız tarafından 12 Şubat 2018 başlatılmıştır.

 1. Hülya Yıldız

  Hülya Yıldız New Member

  Katılım:
  18 Eylül 2017
  Mesajlar:
  27
  Havaların soğumasıyla, spor yapmak isteyenler koşu ve yürüyüşlerinden vazgeçip, kapalı spor salonlarını doldurmaya başladılar bile! Gerçek spor tutkunları ise kış şartları, sert rüzgar ve yağış demeden yürüyüşlerine, çetin koşu maratonlarına devam ediyor. Soğuk kış ayları boyunca, havanın olumsuz şartlarını bahane etmeyerek yürüyüş yapabilir, sağlık ve zindelik dolu yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Peki bot seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir? Neye göre bot seçimi yapmalıyız erkek bot fiyatları nasıldır ve ve botlarımızı nasıl kullanmalıyız.
  Bir kere kış mevsimi için kendinize seçeceğiniz botun günlük mü yoksa outdoor bot mu olması gerektiğine karar vermek gerekir. ğer sık yürüyüş yapan, doğada vakit geçirmeyi seven biriyseniz, kışlık bot tanımınızı biraz daha açmalısınız. Kışlık bot seçiminize karar vermeden önce, outdoor botun günlük bota göre avantajlarına mutlaka göz atın.
  Eğer kaygan zeminli yani buzlu bir iklimde giyecekseniz olumsuz koşulların olduğu ya da eğimli olan arazilerde en yüksek seviyede yer tutuşu sağlayan botlar tercih edilmelidir. İyi bir outdoor bot, zeminle uyumlu; kusursuz bir kaymazlık ve yer tutuşu imkanı verebilen özel tasarımlı niteliktedir. Tüm bu nedenlerden kış soğuklarında doğadan kopamayanların en sağlam yol arkadaşıdır.
  Günlük botlarla kıyaslandığında, outdoor bot modellerinde en belirleyici özelliklerden biri de kesinlikle su geçirmezliktir. Soğuk hava koşulları ve doğa severler için üretilen outdoor botlarda, su geçirmez dış kaplamalar kullanılmaktadır.
  Ayrıca doğanın tadını konforlu şekilde çıkarabilmenin bir diğer tarifi de dayanıklı kışlık botlar. Dayanıklılık, deri bot erkek modellerinin sağlam yapıda olup olmadığına göre değişmektedir. Darbelere dayanıklı olan ayakkabılar, taşlık ve zorlu arazilerde delinme ya da yırtılma gibi risklere karşı önlemlidir. En zorlu şartlarda bile özgürce spor yapmanızı sağlayacak outdoor bot modelleri sayesinde, bu kış çok formda geçecek.