Özel harekat nasıl olunur

Konusu Bunları biliyormusunuz bölümündedir ve Ender Cengiz tarafından 12 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

 1. Ender Cengiz

  Ender Cengiz Member

  Katılım:
  5 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  143


  Özel harekat polisi olmak istiyorum

  Herkesin kafasına göre olabileceğini bir birim olmamakla birlikte oldukça zor şartlarda eğitimlere tabi tutulmaktadırlar. İlk önce polis meslek yüksek okulu okuyanların girebileceği bir bölüm olmaktadır.Pmyo okuyanlara özel harekat için seçmelerin yapılacağı bildirilir ve isteyenlerin dilekçe doldurmaları söylenir.2. sınıfın 2. döneminde okulun bitimine 2 hafta kala özel harekat polisleri gelir.

  Özel harekat polisleri geldikten sonra dilekçe veren öğrenciler mülakata tabi tutulacaklardır. Okul müdürlerinin gözetimi ile mülakat başlar ve temel sporlar ön planda olarak koşu, barfiks,şınav ve mekik yaptırılır ki bunların sayıları 50 ve üzeri olmaktadır.Yani 50 şınav, 80 mekik gibi daha yukarısını düşünmelisiniz.Bunları geçenler hemen Ankara'ya özel harekat kursuna katılacaklardır.

  Ankara'da ki eğitim sonrası bir kura çekimi yapılacak olup buradan doğu illerine atanacaklardır. Bu bölgelerde de yaklaşık olarak 3,5 ay çok ağır eğitimlere tabi tutulacaklardır. Bu eğitimlerin oldukça zor olduğu söylenmektedir. Bu kursta istifa etmez iseniz başarılı bir şekilde özel harekat polisi olacaksınızdır. Aksi halde bu kursu tamamlayamazsanız, yapamazsanız doğu ilinde trafik şubeye veya başka şubelerde göreve başlayacaksınızdır.

  ozel-harekat-polisi.jpeg