Pahalılaşan giyim sektörü

Konusu Genel Bilgiler bölümündedir ve Hülya Yıldız tarafından 23 Kasım 2017 başlatılmıştır.

1. Hülya Yıldız

Hülya Yıldız New Member

Arkadaşlar selam,
    Bu kış her şey inanılmaz pahalı değil mi sizce de? Giyiminden temel besin kaynaklarına petrolden kozmetiğe kadar her şey ateş pahası. Geçen gün erkek arkadaşımla birlikte mont bana mont bakmaya gittik. Hani böyle sıcak tutacak bir şey alayım desen 450 tl yi falan gözden çıkarman gerekiyor. Beğendiğim markalar oldukça pahalılaşmış. Tabi bunda dolar ve eurodaki yükselişin etkisi büyük ama ben reel hayata yansımadıkça ekonomiden pek anlamayan biriyim. Sanırım bu yüzden de dehşete düşmüş oldum.
    Yazın fiyatlar daha iyiydi sanki en azından modayı yakalamak için şeyma subası olman gerekmiyordu :) Şimdi bu bütçeyle neredeyse imkansız. Ne giysen ucuz duracak sanki. İnsan öyle hissediyor. Geçen yaz aldığım elbise modelleri fiyatlarına kışta olmamıza rağmen bakıyorum resmen daha da pahalı. Valla çok ilginç. Normalde ben alışverişlerimi sezon dışında yapardım daha uygun olsun diye ama resmen artık imkansız bir hale geldi.
    Umarım yaza kadar durum düzelir de doğru düzgün giyecek bir şeylerimiz olur. Yoksa işimiz çok zor ben söyliyim.
    Daha önceleri uygun fiyatla satış yapan yerler de fiyat arttırımına gitmiş bütçelerini korumak için. Sonuçta hepimiz toplumsal varlıklarız insan içine çıkıyoruz şık görünmemiz lazım ama en çok durumu bayağı kötü olan insanlara üzülüyorum. Tabi ki kapanan mağazalar oluyor ona da üzülüyoruz ama umarım ülkemizin durumu ksıa zamanda toparlanır ne diyelim. Allah kolaylık versin bizlere.