Sara Hastasına İlk Yardım Nasıl Yapılır?

Konusu İlk Yardım bölümündedir ve Eray tarafından 19 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Eray

Eray Editör Admin Editör

Sara Hastasına İlk Yardım Nasıl Yapılmalı?

Bu gibi durumlarda gerçekten çok dikkatli olmalıyız. Benim başıma gelmez demeyin belki sizin bildikleriniz ile bir insan hayata tutunacak. İlk yardım konusunda gerçekten bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir nasıl davranacağınızı bilmeniz sonucunda bir insanın hayatını kurtarabilirsiniz. Sara hastası için ise olay ile ilgili öncelik olarak güvenlik önemleri alınır. Örnek olarak kişi yol ortasında kriz geçiriyorsa eğer olay yerindeki trafik akışı hemen kesilmelidir. Kriz kendi sürecini tamamlamaya bırakılmalı ve hasta bağlanmaya çalışılmamalı kilitlenmiş çene açılmaya çalışılmaz.

Genel olarak baktığımızda yabancı herhangi bir madde kullanılmamalı ayrıca koklatılmaz yada ağızdan herhangi bir yiyecek içecek verilmez Kendisini yaralanmamasına dikkat edilmeli kontrol sürekli sağlanmalı Bunun yanı sıra başını çarpmasını engellemek amacı ile başın altına yumuşak bir malzeme konur ve yaralanmaya neden olabilecek gereçler etraftan kaldırılır. Üstündeki sıkan giysiler gevşetilir, Kusmaya karşı tedbirli olunur, Düşme sonucunda yaralanma var ise gerekli işlemler yapılır ve tıbbi yardım istenir.