Sürekli Uyku Halinde Olmak

Konusu Güncel Bilgiler bölümündedir ve Banu Demirci tarafından 27 Temmuz 2017 başlatılmıştır.

1. Banu Demirci

Banu Demirci New Member

Sürekli uyku hali benim uzun zamandan beri problemimdi. Bunu nasıl çözerim, nasıl olur derken bir sürü doktor gezmiş oldum. Bakalım işin sonu nereye bağlanacak derken bahar aylarının başlarında bu iş kendiliğinden çözülür gibi olur. Ben de sandım ki artık sürekli uyku hali sorunum çözüldü. Ama maalesef ki sıcakların bastırmasıyla ben de tekrar sürekli uyku hali başladı. Öyle ki utanmasam ofiste [url="http://www.pnlp.com/yorgan]yorgan[/URL] yastık bulunduracağım. Bu durumun neden olduğunu anlamadım bir türlü. Eskiden hiç böyle bir sorunum yoktu. Ama son 1 senedir resmen yaptığım her şeyi engelleyen bir durum haline geldi bu konu. Sürekli uyku hali neden olur diye internete yazdığımda da şu cevaplara ulaştım:

"Bu rahatsızlığın nedenleri arasında uykuda solunum bozukluğu, uykuda nefes durmaları, uykuda hareket bozukluğu, herhangi bir durumdan dolayı gece uykusunu uyuyamamanın getirdiği bir gündüz aşırı uyuma isteğidir. Genetik bir rahatsızlık olan narkolepside hastalar epilepsi gibi düşme atakları yaşarlar ve aşırı bir uyuma isteği vardır. Bu aşırı uyuma isteği dramatiktir. Örneğin araç kullanırken uyur, bir iş yaparken uyur, elinde kaşık varken uyuyakalır, bir toplantı sırasında dikkat göstermesi gerekirken anormal koşullarda uyuma isteği hisseder."

Ayrıca doktor doktor gezmekten de sıkıldığım için farklı bir aktiviteye yönelmeye karar verdim. Nedir derseniz ya yogaya başlayacağım ya da meditasyona... ama ikisini aynı anda bile yapabilirim. meditasyon yapmak zaten çok kolaymış. okuduğuma göre önemli olan zihni susturmakmış. zihnini susturabildiğin her an her yerde meditasyon yapabilirmişsin. yani istersen koy bir [url="http://www.pnlp.com/yastik]yastık[/URL], kapa gözlerini ve meditasyona başla! evet umarım bu çözümler benim sürekli uyku halime bir çözüm getirir!