Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

Konusu Şifalı Bitkiler bölümündedir ve Network tarafından 3 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. Network

  Network Yönetici Yönetici

  Katılım:
  15 Eylül 2013
  Mesajlar:
  5.437


  Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir?

  Çin'de ilk kez kullanılan bu bitkinin tarihi 4000 yıl öncesine kadar dayanır. Camellia Sinensis bitkisinin yapraklarından üretilmektedir. Günümüzde bu çay içindeki birçok madde nedeniyle sağlık, zayıflama ve kozmetik gibi alanlarda kullanılmaktadır.

  Yapılan araştırmalara göre, günde sadece dört bardak yeşil çay içmek kalp damar hastalıkları ve kanser riskini azaltır. Güçlü bir antioksidandır. Kemik erimesine ve diş çürümelerine engel olur, merkezi sinir sistemini uyarır. Kalp damar hastalıkları riskini azaltır. Kolesterol ve yağ değerlerini iyileştirip tansiyonu ve kan şekerini ayarlar. Kılcal damarları büzüp ödem oluşmasını engeller. Bakteriler ve grip virüsü ile savaşır. Migreni geçirir. Gözlere iyi gelir. Deriyi besler. Stres için kesin çözümdür.

  Vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı olduğu için zayıflamak isteyenlerin rejimlerindeki vazgeçilmezlerdendir. Vücuttaki istenmeyen yağların %30unu absorbe eder. Ayrıca güzellik alanında kozmetik ürünlerin içinde de kullanılan yeşil çay, göz kremleri, tonikler, duş jellerinde, vücut kremlerinde kullanılmaktadır.

  Ayrıca evde hazırlayabileceğimiz yeşil çaylı tonikler, peeling ve maskelerle kimyasal ürünleri kullanmadan organik güzellik ürünleri yapabilirsiniz.