10 Kasım Kısa Özlü Sözler

Network

Yönetici
Yönetici
10 Kasım Sözleri

Kısa 10 Kasım Özlü Sözler

Ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk adına yazılmış olan birbirinden güzel özlü sözlere sayfamızdan bakabilirsiniz bulabildiğimiz kadar kısa sözler aşağıda yer almaktadır.Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyor özlem ile arıyoruz.

Atatürk Türkiye'yi utanma ve çöküntüye uğramaktan kurtardı. Gazete Polka(Polonya 1938)
Atatürk,dinamik bir ruha sahiptir.O'na tutunan insan olduğu yerde kalmaz. Atatürk,geliştirici ve genişletici bir düşünceye sahiptir.O'nun arkasından gidenler geride kalmaz.(Cemal Gürsel)

Çoktan, pek çoktan beri bu millet bir oğlunun kişiliğinde böylesine kendini bulmamıştı.(Yahya Kemal Beyatlı )

Atatürk'ün ölümü yalnız Türk Ulusu için değil,O'nun örneğine çok muhtaç olan bütün doğu ulusları için de büyük kayıptır. Eleyyam Gazetesi(Suriye 1938)

Çökmüş bir ülkeye geçmişin tarihsel değerini geri veren Atatürk olmuştur. Massagero Gazetesi (İtalya 1938)
Atatürk, ölümünden önce herkes tarafından saygı gösterilen, değer verilen güçlü, dinç ve çalışkan bir Türkiye yaratmak ülküsünü tamamen başardı. “Yunanistan, Elenikon Mellon Gazetesi”

Eşsiz Kahraman Atatürk,vatan sana minnettardır. İsmet İnönü

İnsanı teslim alıcı fevkalade önderlik kuvveti vardır O, tetiktir, hazır cevaptıir, dikkati çekecek kadar zekidir. Gladys Baker (Gazeteci)

Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım. Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kudretinin esrarı var. Sir Charles Townshend İngiliz Generali, 1922

Çağımızda; uzak görüşlü, cesur, siyasi ve ekonomik reformlarla Türkiye’yi bugünkü modern cumhuriyet durumuna getiren Atatürk’tür. Aynı zamanda bugün Türkiye’nin Avrupa Ortak Pazarı’na girebilecek güce erişmesini sağlayan modern ekonominin temelini hazırlayan da yine O’dur. Joseph Luns Hollanda Dışişleri Bakanı, 1963

Bu, insanlığa denenmis bir felsefe örnegi olarak sunulabilir Atatürk yüz yillara sığabilecek işleri on yılda tamamladı. Gerrad Tongas (Yazar)