Ambulans Neden Siren Çalar?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Ambulansın Siren Çalmasının Nedeni Nedir?

Bir çok kez duymuş olmalısınız ki bu sorunun cevabını arıyorsunuz diyebiliriz. Ambulansın siren çalmasının nedeni bir ilk yardıma ihtiyacı olan hastanın yanına hızlı bir şekilde gitmesi veya içerisinde taşımış olduğu acil hastayı hastaneye yetiştirmek için siren çalarak gitmesi.

Siren çalarak gitmesindeki amaç ise yol üzerinde bekleyen veya önünde olan araçların kenara geçmeleri veya Ambulansın bulunduğu şeritten çekilmeleri yolunu açmaları için çalınmaktadır.Siren çalan Ambulans içerisinde yaralı taşımakta olup veya bir yararlıyı almaya gittiğini anlayabilirsiniz.Biliyorsunuz ki kaybedilecek bir dakika o bekleyen hastanın hayatını neden olabilir onun için trafikte, karayolunda Ambulans hiç bir engele,ışığa takılmamak için sirenini çalarak hızlı bir şekilde gitmektedir.

Sürücülerimizde sireni çalan bir Ambulans ile karşılaştıklarında hemen bulundukları şeridin sağına geçmeli veya uygun olan şeride araçlarını çekmelidirler.Ambulans yol vermeniz kesinlikle şart olup bu kurala uymalısınızdır.
 
Üst