Arabanın hasar geçmişini öğrenme

#1
Araba hasar sorgulama mesaj numarası

Bir çok kişinin bilmediği ve haberi olmadan almış olduğu arabaların oldukça hasarlarının olduğunu duymuşuz ki hatta şahit dahi olmuşuzdur. Sadece gönderecek olmuş olduğunuz bir mesaj ile almak istediğiniz aracın hasarını sorgulayabilir ona göre ister alır ister almazsınız.Üstelik sadece telefonunuz ile bir mesaj göndererek bu işlemlerin her birine ulaşabilirsiniz.

Alacak olduğunuz arabanın üzerinde plaka numarasını almanız yeterli olacaktır. Tabi bazı satıcılar bunu gizlemektedir ki amaçları belli olduğu ortadadır. Yapmanız gereken telefonunuzun mesaj kısmına gelip almak istediğiniz veya sorgulamak istediğiniz aracın plaka numarasını mesaj kısmına yazmanız.Bunu yazdıktan sonra ise göndereceğiniz yer 5664 olmaktadır ki gönderin hemen size bu aracın hasarı varmı yok iletilsin.

Oldukça kolay ve içinizi rahatlacak bir durum olmaktadır. Bir çok kişi bilmiyor ve öğrenmesi gerçekten şarttır. İstediğiniz operatörden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Siz yeter ki plakayı yazın ve 5664 e gönderin hepsi bu kadardır. Tabi ki bu sorgulamanın da bir ücreti olacaktır. Sorgulama ücreti ise tüm operatörlerde 4 TL olmaktadır. Ama araç ile ilgili tüm bilgileri anında mesaj yolu ile alacaksınızdır ki eğer almayı düşünüyorsanız 4 TL nin lafi dahi olmaz anında sorgulatın içiniz rahatlasın.

hasa-sorgulama.png
 
Üst