Atatürk'ün Yaptığı Hizmetler Neledir

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Atatürk'ün Türk Milletini Yaptığı Hizmetler Neledir?

Mustafa Kemal Atatürk yaşamı boyunca daha iyisi çok çalıştı.Büyük savaşlara büyük kayıplara neden olan savaşlara girdi her zaman başarılı Türk Milletinin hiç bir şekilde boyun eğmeyeceği bir şekilde dik durarak bıkmadan,usanmadan savaşa girdi.Trük ordularının başında komutanlık yapıp savaşlara girdi cephede onlar ile uyuyup onlar ile kalktı vatanımızı düşman topraklarından silah arkadaşları ile işgallerden kurtardı.

Savaşlar kazanılıp durulduğunda ise Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisini açtı ve kralların hüküm sürmüş olduğu yılları geride bırakarak Türk halkına en iyi yönetim şekli olan Milletimizin egemenliğine dayanan Cumhuriyeti tüm Türk Milletine büyük bir gurur ve onur ile armağan etti.


Mustafa Kemal, hayatı boyunca milleti için çalıştı. Düşman donanması İstanbul'a dayandığı zaman bile inancını kaybetmedi. O, her zaman milletine güvendi. Düşman askerleri yurdumuzu dört bir yandan işgal ederken O, Anadolu'ya gitti. Düşmana karşı milli direnişi organize etti. Türk ordularının başkumandanı olarak düşmanla savaştı. Yurdumuzu işgaleden kurtardı. Ankara'da TBMM'ni açtı.

Krallıkların hüküm sürdüğü bir zamanda, en iyi yönetim şekli olan ve millet egemenliğine dayanan cumhuriyeti Türk milletine armağan etti.

 
Son düzenleme:
Üst