Bel düzleşmesi nasıl gecer?

#1
Günümüzde bir kişide görülmekte olan boyun düzleşmesi rahatsızlığı sık rastlanabilmektedir.Bunun çıkış nedeni olarak ise aşırı stres altında ve aşırı düşünme halinden ortaya çıkabilmektedir. Bildiğiniz omurgamız bir C şeklini andırmaktadır.Biz buna aşırı bir şekilde yüklenirsek,düşünür ve strese girersek bu C şeklindeki omurgamız I şeklini almaktadır.Ve bunun sonucunda ise biz omurgamızı hareket ettirdiğimiz de ağrılarımız yavaş yavaş ortaya çıkmakta ve artmaktadır. Bu ağrılarda bizim sosyal yaşantımızı oldukça fazla bir şekilde etkilemektedir.Omurgalarımız üzerinde yer almakta olan disklerin kayması sonucu belli oranda bir düzleşme meydana gelmesine neden olur.

Boyun düzleşmesi kronik ağrılar ile kendini hatırlatır ve zaman içerisinde kendisini göstermektedir. Çoğu zaman boynunuza almış olduğunuz bazı darbe sonuçlarında da ortaya çıkabilmektedir. Bel düzleşmesini anlayacağınızı düşünüyoruz ki normal bir boyun ağrısı ve kas ağrısından oldukça farklı bir ağrı ile karşılaşacaksınızdır.Bunun için net bir bilgiye ulaşmanız için MR çektirmeniz dahilinde neyin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Çektirecek olduğunuz MR sayesinde tespiti gerçekleştirilir ve bunun ile beraber hemen tedavi sürecine geçebilirsiniz. Bel düzleşmesinde en çok görülen sorunlardan birisi de aşırı yüklerin taşınması, oldukça uzun sürelerde eğik durmalar, yükse ve bir o kadar sert yastıkların kullanılmasında sıklıkla görülmektedir.

Bel düzleşmesinin tedavi sürecine bakacak olursak tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Uzman doktorlar tarafından sizlere verilecek olan özel egzersizler ile boynunuzu tekrar eski haline getirebilirsiniz.Verilen programa düzenli olarak uyulmasından sonra tamamen iyileşebilir ortaya çıkmış olan ağrılardan da kurtulabilirsiniz.

bel-duzlesmesi.jpg
 
Üst