Biten Bir İlişkiye Yeniden Hayat Vermek Doğru Mudur?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Biten Bir İlişkiye Yeniden Hayat Vermek Doğru Bir Yol Mudur?

İnsan biten ilişkisinin arından bazı zamanlarda üzülür gözyaşı döker bazı zamanlarda ise artık o ilişki kişiyi yıprattığı için ilişkiye son verilmesi kişiyi hem duygusal olarak hem de düşünce olarak rahatlatır. Bu tamamen iki tarafın yaşadıklarına ve duygu durumlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Bazı şeyler vardır ki bunların asla geri gelmeyeceği söylenir. Söylenen söz, kaçırılan fırsat ve kaybedilen hayat bunlar geri gelmez. Bunlara biten bir ilişkiyi de eklemeli miyiz yoksa geri dönüş konusunda şans vermeli miyiz? Bu sorulara cevap vermek tamamen kişinin içinde bulunduğu duygusal duruma bağlıdır. Eğer kadın veya erkek o ilişkiden aşırı şekilde yıpranmışsa ve ilişki gerçekten kendilerini boğuyorsa geri dönmek ne kadar kolay olabilir ya da dönülür mü?

Aslında insan gerçekten bir şeylere inanıyorsa ve bu ilişki de önem verdiği başka şeylerde varsa insanın kalbi bazen isteme de ayakları o yere kendiliğinden götürür. İnsan sevmek isterse bir neden bulur affetmek isterse de bir mazeret bulur. Şunu da unutmayalım ki hiç kimse vazgeçilmez değildir. Şayet evli iseniz ve arada da geleceğini düşündüğünüz başkaları da varsa ilişkiniz ne kadar kötü olursa olsun kendinizi bazı durumlarda feda etmek istersiniz. Bu fedakârlıkta sonuç vermiyorsa uğruna kendinizi feda ettiğiniz kişiyi mutsuz bir ortamda büyütmek ne kadar doğrudur bunu tartışmak gerekir.
 

Son Konular

Üst