Burun Şişliği Nasıl İner?

Eray

Editör
Yönetici
Editör
#1
Burun Eti Ve Burun Şişliği Nasıl İner?


Burun estetik açısından en önemli organlarımızdan biridir. Aynı zamanda oldukça önemli ve birçok göreve sahiptir. Solunum sistemimizin en önemli başlangıç noktasıdır. Ayrıca koku almamıza yaramaktadır. Bunun yanı sıra kendi sesimizin bize ait özel olmasını sağlamaktadır.Burun etini saran bir zar tabakası bulunmaktadır Mukoza adı olarak da bilinir. Burun etinin asıl görevini yapan kısım bu zardır. Zarın üzerinde bulunan hücreler ise soluduğumuz havayı ısıtma, temizleme ve nemlendirme işinde oldukça ustalaşmışlardır.

Burun etleri gün içinde geçici olarak bazen büyürler, bazen ise küçülme gösterirler. Stabil ve aynı boyda olmaları mümkün değildir. Bu büyüyüp küçülmeleri süzgecin çapı nedeniyle büyüyüp küçülmesi gibi düşünebilirsiniz. Burun etlerinin (konka) şişmesi oldukça sık görülen bir durumdur. Stresli, alerjik ya da sık alkol kullanan kişilerde oldukça sık görülen bu durum burundan nefes almayı güçleştirir ve sıkıntıya sokar. Bazı hastalar ilaç tedavisi uygulayarak yarar görmeye çalışırlar. Yarar görmeyen hastalarda ise ameliyat zorunlu hale gelmektedir.

Konka plastiği veya radyofrekans ile tedavisi bulunmaktadır. Burun eti büyümesi olarak bilinmekte olan bu rahatsızlık burun etinin normalden oldukça fazla büyüyerek nefes alımını çok zorlaştırır ve kişiyi sıkıntıya sokan bir durumdur.

Burun eti ameliyatı ile alınarak tedavi edilebileceği gibi bitkisel tedavi yöntemler ile de tedavileri bulunmaktadır ve bu şekilde tedavi uygulamak mümkündür.
 
S

Sanane

Misafir
#2

İyi De Bundan Bizene :(:rolleyes::oops:
 
Üst