Çevremizdeki Teknolojik Ürünleri Kullanım Alanlarını Göre Sınıflandırma

Eray

Editör
Yönetici
Editör
#1
Teknolojik Ürünleri Kullanım Alanlarına Göre Sınıflandırma


Teknoloji ürünler hayatımızın her anında bulunmaktadır. Artık onlar olmadan pek bir şey yapmamız mümkün görünmüyor. Etrafımızda bulunan ürünlerin alanlarına göre sınıflandırılması aşağıdaki gibi yapılmaktadır.

İletişim alanında kullanmış olduğumuz ürünler; telefon, televizyon, faks, radyo ve bilgisayardır.

Evimizde ise yemek yaparken kullanmış olduğumuz teknolojik ürünleri şu şekilde sıralayabiliriz; ocak, fırın, aspiratör, bıçak, kaşık, tencere, mikser, su ısıtıcısı, tabak, bardak, kase, rende gibi vb eşyalardır.

Evde kullanılan temizlik eşyaları olarak teknolojik ürünler ise şu şekildedir; elektrik süpürgesi, yer ve cam silme bezi, toz alma araçları ve kova gibi eşyalar olarak sıralayabiliriz. Ayrıca Çamaşır ve Bulaşık makinesi de temizlik amacıyla kullanılmakta olan teknolojik ürünler arasında yer almaktadır.

Evimizde bulunan koltuk, sandalye, masa, yatak ve değişik amaçlarda bir çok dolap bulunmaktadır. Bu ürünler sayesinde evimizde rahat bir şekilde yaşayabiliriz.

Sağlık alanında kullanılmakta olan teknolojik ürünler ise; röntgen cihazı, stetoskop, tansiyon aleti, MR cihazı, işitme cihazı, diyaliz cihazı gibi ürünlerden oluşmaktadır.

Eğitim alanında ise kullanılan teknolojik ürünler; bilgisayar, televizyon, slayt makinesi, mikroskop, tepegöz, asetat, saat, takvim ve projeksiyon aleti tarzı ürünlerdir.

Ulaşım alanında kullanılmakta olan teknolojik ürünler; otomobil, tren, gemi, bisiklet, motosiklet, tramvay, otobüs, uçak, helikopter gibi araçlardır.
 
Üst