Damatlık aksesuarı seçimi

#1
Damatlık aksesuar olarak takım elbiseden, kravata kol düğmesine, ayakkabı ve gömlekten papyona, kemerden ceket mendillerine kadar gelinin aksesuarları ile takım yapılan ve beylerin en önemli günlerinde harika bir görüntü elde etmesinin sağlayan en ince detaylar düşünülerek hazırlanan pek çok ürün sayılabilir.

İlk olarak belirtelim damatlığınıza kesinlikle önem verin. Bu şıklığın yanında sağlık açısından bile önemli, ucuz kalitesiz bir damatlık o güzel anınızı bile mahvedebilir. Nasıl mı derseniz? Polyester, sentetik türünden alacağınız bir elbiseyle ter içinde kalıp pişik bile olabilirsiniz. Her şeyi geçtik, yüzlerce kişiyle sarılıp öpüşeceksiniz, düğün havaları, danslar cabası, zaten düğünler yaz ayında oluyor, ter içinde kalırsınız. Mümkün olduğunca kaşmir, merinos, angora yün ve pamuk karışımı kumaşlar tercih edin.

Kemeriniz ince ve mutlaka ayakkabılarınızla aynı renk olmalı, ama mutlaka! Kravatınız her zaman damatlığınızdan ve gömleğinizden daha koyu renk olmalı. Damatlığınızın ceketinin önünü ilikledikten sonra elinizi vücudunuz ve ceketiniz arasına rahatlıkla sokabilmeniz gerekmektedir. Ancak ne çok bol olmalı, ne çok dar olmalı.

Damatların gözden kaçırdığı bir ayrıntı olan kol düğmesi renginin iseayakkabı ile aynı seçilmesidir. Her ne seçim yaparsanız yapın takım elbisenizi ve aksesuarınızın sizi şık göstermesi için içine kullandığınız iç çamaşırlarının da kaliteli olması ve vücudunuza oturması gerekmektedir. Ayrıca smokin ve yeleklerin çok dar ve ya çok bol olması da kıyafetlerinizin ve aksesuarlarınızın güzelliğinin ve gösterişinin kaybolmasına neden olur.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst