Diego Ribas Hakkında Bilgi

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Diego Ribas Hakkında Bilgi Kısaca

Kısaca Diego olarak bilinen futbolcunun asıl ismi Diego Ribas da Cunha’dır. Pek çok başarıya imza atmış merak edilen futbolcu Diego Ribas hakkında sizlere biraz bilgi verelim. Diego Ribas, Ofansif orta saha oyuncusudur. Brezilyalı olan Diego Ribas, Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe takımında forma giymektedir.

Henüz 6 yaşlarındayken Brezilya’nın alt takımlarında oynayan futbolcu, yetenekleriyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Güçlü performansı sayesinde kısa zamanda büyük başarılara imza atmış ve Brezilya’nın önemli kulüplerinden biri olan Santos’da forma giymeye başlamıştır. Futbol macerası burada başlayan Diego Ribas adeta durmak bilmedi ve başarı basamaklarını hızla tırmandı. Peki, ünlü futbolcu Santos ile başlayıp Fenerbahçe ile bitirdiği bu futbol serüveninde başka hangi takımlarda oynadı? Şimdi hep beraber bu takımlara göz atalım. Santos’tan sonra ilk sırayı Portekiz ekiplerinden olan Porto almaktadır. Bu sırayı ise Werder Bremen, Juventus, Atletico Madrid gibi eşsiz performanstaki takımlar takip etmektedir. Diego Ribas, son olarak da Fenerbahçe ile sezonu kapatmıştır.

İlk milli maçına 13 Temmuz 2003 tarihinde çıkan Diego Ribas, Meksika ile kıyasıya bir mücadelenin içinde yer almıştır. Sonuç, oldukça başarılı bir performans sergileyen Diego Ribas ve takımı için pek de iç açıcı değildi. Bu maçta 1-0 mağlup olmuşlardı. Fakat hiçbir mağlubiyette yılmayan Diego Ribas, birçok maçta galibiyet golünü atarak takım taraftarlarının gönlünü fethetmeyi başarmış durumda.
 

Son Konular

Üst