Doğal Afet Nedir Kısaca

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Doğal Afet Ne Demek, Anlamı

Dünya üzerinde yaşanmış olup ülkemizde de bir çok örneğini görmüş olduğumuz doğal afetler insanların dışında oluşan ve gelişen malın kaybı,can kaybı gibi zarar verebilen afetler olabilmektedir.Doğal afet denilince ilk önce aklımıza ülkemizde yaşanan depremler gelebilmektedir.Deprem büyük bir doğal afet olmaktadır ki insan gücünün dışında gerçekleşen bir afet olmaktadır.İnsanların hiç bir katkısı etkisi olmadan meydana gelen olaydır.

Afetler yaşanacak olan şiddete göre büyüklüğe göre zarar ve tahribat verebilmektedir.Can ve mal kaybını en az yaşanabileceği gibi daha şiddetli yaşanan bir doğal afette ise çok daha büyük can, mal kaybına sebebiyet verebilmektedir.

Peki doğal afetlerin neler olduğunu doğal bir şekilde yaşanacak olan durumlar neler olduğunu merak eden ve öğrenmek isteyen kullanıcılarımız için bir kaç örnek vermek istiyoruz.Doğal afetlerden bazıları şöyle olmaktadır.

Yaşanabilecek olan doğal afetler; Deprem, Sel, Heyelan, Çığ, Toprak Kayması, Tsunami, Fırtına, Su Taşkını, Orman Yangını, Kuraklık, Sis, Erozyon, Hortum, İklim Değişiklikleri gibi doğal afetlere örnekler verebilmekteyiz.

 
Üst