Doğal Sinek İlacı

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Doğal Sinek İlacı Nedir?

Özellikle yaz aylarında tam bir baş belasıdır sivrisinekler. Peki, sivrisineklerden korunmak için neler yapıyoruz? Evlerimizin veya yazlıklarımızın kapı ve pencerelerini sinekliklerle kapatıyoruz, açık hava sefaları için masalara sinek kovucu mumlar yakıyoruz veya sivrisinek kovucu vücut losyonlarından sürüyoruz. Özellikle son zamanlarda daha yaygın olarak kullanılan sinek kovucu spreylerin veya da vücudumuza sürdüğümüz losyonların etiketlerini hiç okumuyoruz. Genç, yaşlı, çoluk çocuk demeden parfüm niyetine sıkıyoruz vücudumuza bu losyonları. Oysaki bu losyonların cildimize vereceği zararlar ufacık yazılarla arka kısmına yazılmış. Tahriş edicidir, yanıcıdır, odur, budur. Fakat birçoğumuz bu yazılara aldırış etmeden baş belası sivrisineklerden kurtulmak için dört elle sarılıyoruz bu losyonlara.

Ne kadar zor durumda olursak olalım hiçbir kimyasalı cildimize almamalıyız. Bu kimyasal içerikli ilaçlar yerine doğal sinek ilaçlarını tercih etmeliyiz. Doğal sinek ilaçları sayesinde sağlıklı bir şekilde sivrisineklerden kurtulmuş oluruz. Hazırladığımız bu doğal sinek kovucu ilaçları BPA içermeyen şişelerde saklamamız gerekir. Peki, nelerdir bu sivrisinek kovucu doğal yöntemler? Hemen sizlere rahatlıkla hazırlayabileceğiniz sivrisinek doğal kovucu yöntemlerinden bahsedelim.

1 su bardağı suya, 5 damla limon yağı ve 10 damla nane yağı damlatarak pratik bir nane limon spreyi hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde pratik olarak balkon masanıza koymak için hazırlayabileceğiniz kokulu ilaçlar da vardır. 1 adet olgunlaşmış limonu avucunuzda sulandırın ve ortadan ikiye kesin. İçerisine karanfiller saplayarak masanızın dilediğiniz köşesine yerleştirin. Hazırladığınız bu doğal sinek ilaçlarıyla hem sivrisineklerden hem de kimyasal ilaçlardan kurtulmuş olursunuz.
 
Üst