Dondurmalar Sağlığa Zararlımıdır?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Dondurmalar Sağlığa Zararlı mı Yararlı mı?

Bir çok kişinin yaz aylarında vazgeçemediği tatlardan serinletici gıdalardan birisi olmaktadır. Şüphesiz ki bir çok kişi her gün yaz aylarında tüketmektedir. Dondurma soğuk olmakta olup sıcak havalarda insanın içini serinletmekte ve bir o kadar da keyifli olmaktadır. Birbirinden değişik meyve tatları ile de damaklara tat katmaktadır. Dondurma serinlemek adına alternatif bir tat olmaktadır. Özellikle tatil bölgelerinde sıcak havanın etkisini en az hissetmek adına tüketilmektedir. Dondurmaların sağlığımız açısından iyi olanlarının seçilmesi önemlidir. Günümüzdeki artık dondurmaların fiyatları düşürülerek eski tatları kalmadığını fark etmekteyiz.

Artık üretilmekte olan dondurmaların çoğu şeker kullanılması yerine adı cismi bilinmemekte olan tatlandırıcılar ile yapılmaktadır. Süt yerine kullanılmakta olan süt tozları gibi, doğal meyveler yerine meyve boyasının kullanılması gibi bir çok bilinmeyen ürünler dondurmalarda kullanılmaya başlanmıştır. Eski den bir ton para verip almış olduğumuz dondurmalar şuan günümüzde çerez parasından daha ucuz olmaktadır. Bilineceği üzere artık yeni üretilmekte olan dondurmalar suni dondurmalar olmaktadır. Hatta bu suni dondurmaların donuk buz halinde kalması için bir çok katkı maddesi kullanıldığını da hatırlatmaktadır.

Günümüzdeki artık dondurmalar gerçekliğini yitirdiğini söyleyebiliriz. Öyle olacak ki artık ucuz dondurmaları almaktan tüketmekten uzak durmanızdır. Çünkü sağlığınızı ciddi anlamda tehdit edecektir. Serinlemek yerine sağlığınızdan olabilir. Ciddi kiloların alınmasına sebebiyet verebilir.Bunların yanında mide rahatsızlıklarına da neden olabilir. Bir daha pahalı kalitesine güvenmiş olduğunuz dondurmaları tercih ediniz.
 
Üst