Dünya Madenciler Günü Ne Zaman

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Dünya Madenciler Hangi Gün

Madencilik gerçekten yerin kaç yüz metre altında görev alan oldukça zor bir meslek olmaktadır.İşçiler haklarını tam alamamış olsa da herkes bir geçim derdinde olduğu için çalışmak zorundadır. Madencilik günümüzde de özellikler ülkemiz çok konuşlan bir meslek olup maden kazalarının sık olması çok canımızı sıkmaktadır.Gerekli tedbirlerin alınmadığı insanların canlı canlı toprağa gömüldüğü Madencilik mesleği çok emek ve güç istemektedir.

Ülkemizdeki madenlerin iyi denetlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması için oldukça caba sarf edilmeli aksi halde daha çok maden kazaları duyar ve işitiriz. Ülkemizde Madencilik Günü her yıl 4 Aralık tarihinde kutlanmaktadır.O gün Madencilik hakkında bilgiler ve Madencilerin nasıl hangi ortamlarda çalıştığını ele alan bilgiler paylaşılmaktadır.

Maden tanımı ile şöyle dir ki diğer adı ile cevher olmaktadır.Maden yer kabuğunda iç veya dış etkenlerin sayesinde oluşan ekonomik yönden değer taşımakta olan mineraller olmakadır.Özellikle kömür gibi oldukça değerli bir madde olmaktadır.
 
Son düzenleme:
Üst