Egzama Saçı Döker mi

#1
Egzama bir tür deri hastalığı olup tedavisi için kesin bir kanı yoktur.Geçtiğini sanırsınız bakmışsınız 5-6 sonra tekrar çıkmış.

Genellikle saç diplerinde ve yüz bölgelerinde sıkça görülün seboreik dermatit egzama tüdür.Tabi ki vücudun her yerinde çıkabilir.Egzama derimizi kırmızı yapar ve pul pul derimizi dökmeye başlarız.

Saçların egzamalar için söyleyebileceğimiz saçı döktüğüdür.Saç dibinde egzama olanların saçları dökülmeye başlar.Tabi kellik değildir yıpranan deri buna sebep vermektedir.Dökülen saçların yerine saçlarınızı çıkacaktır fakat saç bakımını mutlaka ihmal etmemeniz gerekmektedir.

Egzama ile gelen saç dibi kaşıntılarını olabildiğince dokunmayan yaraya çevirip koparmaya çalışmayın tedavisi için şampuanlar ve bakımlarınızı yapmaya devam edin ve bu egzamadan en az zararlı şekilde kurtulun.Egzama için doktorunuzun önerecek olduğu şampuanı ve bakımlarını kullanınız. Tedavi süreci aslında oldukça kısa sürmektedir. Verilen şampuan ve kremler ile bir kaç güne geçirebilirsiniz. Fakat unutmayın geçti zannedersiniz bakmışsınız tekrar başlamış.

Egzama saçınızı ciddi anlamda inanılmaz yıpratmaktadır. Bir çok kişi tedavisi var dese de tamamen geçirebilecek bir tedavisi henüz şuan olmamaktadır.Geçici tedavi süreçleri olmakta ve tekrarlarladığında kullanımını uygulayıp geçireceksinizdir. Bir çok doktor bu konuda hem fikir olmaktadır.Çünkü nadir bir hastalık değil neredeyse her on kişiden birinde egzama sorunsalı vardır ama saçlarında değilse bile vücudunun farklı yerlerinde dir ama yine vardır.

Egzama kendini belli ettiği andan itibaren hemen gerekli krem ve şampuanları kullanmanız önerilmektedir.
 

Son Konular

Üst