Eminyet kemeri ne iş yarar

#1
Emniyet kemeri hayattır demek ile yazımıza başlamalıyız özellikle ülkemizdeki trafik sorunları dolayısıyla nereye giderseniz gidin mutlaka Emniyet kemerinizi takmalısınız. Kısa mesafeler diye kemer kullanmamanız ciddi yaralanmalara ve ölümlere kadar neden olabilmektedir. Emniyet kemeri araçlarda can kemeridir. Kaza anında sizi sarmış olduğu omuz ve karın bölgesinden tutarak öne savrulmanızı sağa,sola vurmanıza engel olmaktadır.

Emniyet kemeri tek kaza anlarında sadece değil ani frenlerde dahi yaralanmanızı önlemektedir. Hayatınızı daim sürdürebilmeniz için Emniyet kemerinin takılması trafikte zorunlu olmaktadır.Sürücülerin trafikte olumsuz yönde karşılaşacak olduğu sorunları emniyet kemeriniz en aza indirmektedir.Emniyet kemerinin takılmaması ülkemizde ceza olarak size geri dönmesine neden olabilmektedir. Ceza öncesi öncelikli olarak hayatınızın önemli olduğunu unutmayınız.

Emniyet kemeri her araçta var olan bir mekanizma olmaktadır.Yeni araçların üretiminde şuan ise kemer ikazları bulunmaktadır.Bu ikazlar sürücü koltuğuna oturduğunuz andan itibaren ötmeye başlayarak sizin kemeri takmanızı sağlamaya çalışmaktadır. Unutmadan size sürekli hatırlatan bir alarmı vardır ki Türkler ne hikmetse her şeyin bir çaresini bularak kemer tokası diye bir şey geliştirdiler ve kemerin deliğine bir toka takarak alarmı susturuyorlar ve yollarına devam ediyorlar.Bu durum oldukça ölümcül olabilmektedir.

Ülkemizde her yıl trafik kazalarından binlerce kişi hayatını kaybetmektedir.Bunların büyük bir yüzdesi emniyet kemeri kullanmadığından hayatlarını kaybetmektedirler. Belki kullanılmış olsa hayatta olbilecek bir çok insan olacaktı.Bunu ehliyet almadan önce dersler de bir çok kez işlense de kimse umursamamaktadır.
 

Son Konular

Üst