Fabl Nedir Kısaca

H

hde

Misafir
#81
çok güzel bir site çok teşekkür ederiz
:);):););):):):):):):):rolleyes:
 
L

leylek

Misafir
#82
ÇOK GÜZEL BU SİTE
 
R

Rojbin

Misafir
#84
teşekkürler
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
S

süper

Misafir
#87
çok iyisiniz ödevin azı bitti elerinie sağlık
 
E

eyyup halil

Misafir
#88
çok kısa ama öz bir şekilde yazlmış

:):cool::p:D:eek::oops::rolleyes:o_Oo_O
 
Ö

öykü ayaz

Misafir
#89
süper çok güzel ödevimde işe yaradı :)
 
G

gs cimbom

Misafir
#90
kısa ve öz süper teşk :p:);):D:D:cool::rolleyes::oops:
 
I

ilknur

Misafir
#92
paylaşım için teşekkürler.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
D

Doğukan Emre ÇAKMAK

Misafir
#93
teşekkür ederim:):p:D;)
 
D

Doğukan Emre ÇAKMAK

Misafir
#94
bu nedenle öğretmen bana 100/yani 5 verdi çok teşekkürler yazdığınıza sevindim ve yeniden teşekkür ederim:);):cool::p:D:rolleyes:
 
E

ece nur

Misafir
#96
Fabl Tanımı, Fabl Ne Demek

Fabl içeriğinde ders verme, eğitici,güldürücü ve düşündüren öykülere verilen addır.Diğer bir adı ile öykü de denilmektedir.Fabl'da konu anlatımları genel olarak hayvanlar ve bitkiler üzerine öyküler anlatılmaktadır.Bu konu içeriğindeki hayvanlar insanlar gibi düşünüp insanları bilgilendirmek amaçlı öykülerdir.
 
F

furkann

Misafir
#97
FABL NEDİR? Kişileri çoğunlukla hayvanlar, kimi zaman da bitkiler ve cansızlar olan ve bir ahlâk dersi vermek amacıyla söylenmiş kısa öykü. Masal kapsamında da değerlendirilir. Çoğunun sonunda öyküden çıkarılması gereken ders, kısaca belirtilir. Fabllerin düz yazı ve manzum biçiminde yazılmış örnekleri vardır. Fabller kısa yazılardır. Ders ve öğüt verme amacına yöneliktir. Çıkarılacak ders fablin başında ya da sonunda bulunur. Aşağıdaki fabl, ünlü fabl ustası Aisopos (Ezop)’tan Nurullah Ataç’ın yaptığı bir çeviridir: Aslan ile Eşeğin Avlanması Aslan ile eşek birlik olmuşlar, ava çıkmışlar. Bir mağaranın önüne gelmişler. İçeride yaban keçileri varmış. Aslan dışarıda pusu kurmuş, eşek de içeri girip başlamış keçilerin arasında sıçrayıp anırmaya. Keçiler korkup dışarı fırlamışlar aslan da birçoğunu yakalamış. En sonunda eşek de çıkmış: “Nasıl, yiğitçe savaşmadım mı? Hepsini de korkutup kaçırmadım mı?” diye kurum kurum kurulmuş. Aslan: “Doğrusu ya, senin bir eşek olduğunu bilmesem ben bile korkacaktım.” demiş. Bizi tanıyıp ne olduğumuzu bilenlerin yanında övünmeye, böbürlenmeye gelmez, kendimizle haklı olarak alay ettiririz.
 
E

eda

Misafir
bence çok güzel :):):) ama çok kısa :(:(:(yinede teşekkürler;););)
 

Son Konular

Üst