Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Facebook Hesabı Nasıl Yedeklenir ?

Facebook'ta kullanıcılar hesaplarının çalınma veya şikâyet üzerine Facebook hesabının silinme riskine, dosyaları kaybetmeye karşı resimlerinin, videolarının ve diğer dosyalarının(arkadaş listesinin) yedeklerini kolay bir şekilde alabilirler ve yeri geldiğinde tekrar yükleyebilirler.

Facebook bunları otomatik bir şekilde yedeklemeyi de kullanıcıya sunuyor yani Facebook kullanıcıların yerine yedekleme işlemini kendi yapabiliyor. Kullanıcıların yinede kendilerinin yedekleri alması da bir seçenektir. Bunun için kullanıcının yapması gereken bazı adımlar vardır ve bunları yapmak içinde sırasıyla:

1-Facebook’ta sağ üst köşeye gelinir “Ayarlar” sekmesine girilir. Açılan sayfada doğrudan “Genel” bölümü ekrana gelir. Buradan alt tarafta bulunan “Facebook verilerinin kopyasını indir” tıklanarak bir sonraki adıma geçilir.

2-Ekrana gelen bölümde “Arşivimi Başlat” düğmesine tıklanır Gelecek uyarı ekranında “Tamam”a basılır ve gelen yerden tekrar “Arşivimi Başlat” seçeneğine tıklandığında Facebook’a kayıtlı E-mail adresine bir posta gönderildiği yazar.

3-E-mail adresine gelen bağlantıya tıklandığında Tekrar Facebook sayfasına atılır.

4- Buradan “Arşivi indir” seçeneğine tıklandığında Facebook şifresi sorulur. Şifre girildiğinde indirme işlemi başlar ve yedek alınmış olur. 6Kullanıcıların her ihtimale karşı bu işlemi yapması önerilir.
 

Son Konular

Üst