Gaziler Günü İle İlgili Güzel Sözler

Eray

Editör
Yönetici
Editör
#1
19 Eylül Gaziler Günü İle İlgili Güzel Sözler

Tarihimiz boyunca hür ve bağımsız bir şekilde yaşamış olan Türk Milleti işgal ve esarete göğüs geren bu duruma alışkın olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu sebepten dolayı tarihi boyunca bu uğurda çok fazla savaş yapmış bir çok insanını şehit ve gazi vermiştir. Destanlar yaratmış olan şehit ve gazilerimiz birer birer onur abidemiz olmuştur. Bu kahramanlık günlerini gazilerimiz ve şehitlerimize borçlu olduğumuzu asla unutmamalıyız. Bu konuda Türk Milleti bunun en güzel örneğidir Atatürk'ün önderliğini yapmış olduğu Kurtuluş savaşında yaşamıştır. "Ya istiklal, ya ölüm!" diyerek Türk tarihi böyle kahramanlık günleri ile dolmuştur.


- Vatanı uğruna ölümü göze almış kahraman Türk Ordusu, daha sonra dünya barışını korumak için görev almıştır.

- Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğinden şüpheniz olmasın.

- Türk Milleti bağımsız yaşamış ve bağımsızlığı var olmalarının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.

- Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale örnek olmuş bir milletiz

- Hiç bir zafer gaye değildir. Zafer, ancak kendisinden daha büyük olan gayeyi elde etmek için gerekir en belli başlı vasıta olarak bilinir. Gaye, fikirdir.

- Zafer, bir fikrin istihsaline (elde edilmesine) hizmeti nispetinde kıymet (değer) ifade eder. Bir fikrin istihsaline dayanmayan bir zafer payidar olamaz (yaşayamaz). O, boş bir gayrettir.

- Her büyük meydan muharebe-besinden, her büyük zaferin kazanılmasından sonra yeni bir alem (dünya) doğmalıdır, doğar. Yoksa başlı başına bir zafer, boşa gitmiş bir gayret olur.

- Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

- Ne mutlu "Türküm" diyene.
 
Üst