Geceleri Hava Neden Soğuk Olur

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Geceleri Hava Neden Soğuk Olur?

Bir çok kişinin merak ettiği sorular arasında yer alan geceleri neden hava soğuduğudur. Dünyamızda gece olduğunda bilindiği üzere bir soğuklukta çöker bunun tek başlıca nedeni güneş ışınları olmaktadır.Dünyamızı ısıtan biliyorsunuz ki güneş olmaktadır.Güneş ışınları dünyamızı aydınlattığı gibi aynı zamanda ısıtmaktadır. Güneş geceleri kaybolur her ne kadar ısıtmış oluyor olsa da geceleri bu pek bir belli olmaz. Güneş bizim doğal ışık kaynağımız olduğu gibi ısınmamaza yardımcı olan çok büyü bir kaynak olmaktadır. Geceleri aynı zamanda biliniyor ki güneş kapandıktan sonra rüzgarda ortaya çıkmak ile beraber ayaz da havanın ciddi anlamda soğumasına neden olabilmektedir.

Dünya üzerinde bizde gece olurken diğer bir yarım küreyi ise aydınlatarak ısıtmaya devam etmektedir.Bu döngü sürekli olmaktadır. Bizde gece iken başka bir ülke o anda gündüz aydınlık olmaktadır. Bu oldukça güzel bir doğa olayı olmaktadır.

Güneş ışınları bizleri gündüz ısıtmış olduğu gibi yeryüzünü de ısıtmaktadır. Yani bu demek oluyor ki topraklar, taşların ısınması demek tamamen ısınmamız anlamına gelmektedir. Geceleri çöken karanlık ile güneş ışınları çekilince yeryüzünü ısıtacak bir şey kalmayacaktır ve halile soğuk bir ortam yaşanmaktadır.Güneş dünyamız için vazgeçilmez bir kaynak olmaktadır.Milyarca yıldır biz dünyada yaşamını sürdürmekte olan canlıları aydınlatmakta ve ısıtmaktadır.

Yaşamımızı sürdürebilmemiz güneş ışınlarına ve bizleri aydıntlaması gerekmektedir. Güneş ışınlarının olmadığı bir dünya yaşanılmaz olacağı gibi hiçbir işi gerektiği gibi yapamayız.
 

Son Konular

Üst