Göz Kuruluğu nasıl geçer

#1
Göz kuruluğu nedenleri başınca oldukça fazla vakit geçirilen bilgisayar, telefon ve televizyonlardan olabilmektedir.İlk önce göz kuruluğunuz için bir göz doktoruna gitmenizi öneririz.Bizlerde göz kuruluğu için neler yapılabilinir bunlar hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Göz kuruluğu için yapabilecekleriniz yapay göz yaşı damlaları kullanabilirsiniz, sık olarak gözlerinizi kırpın bu yöntem gözlerinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır.Yukarıda da dediğimiz gibi elektronik aletler oldukça gözleri fazlasıyla yormakta göz yaşının kurumasına neden olmaktadır.Belli aralıkla başlarından kalkmanız tavsiye edilir.

Lens kullanıyor iseniz nemli olmalarına özen gösteriniz.Bunu da her gün solüsyonunu değiştirerek yapabilirsiniz.Günde en az yedi saat uyumaya özen gösterin.Gözler kapalı iken dinlenir ve kendini nemlendirir.Günümüzde bir çok kişide artık göz kuruluğu daha fazla görülmeye başlandı bunun nedeni ise artık bir çok kişinin zamanını bilgisayar başında ve akıllı telefonlarının başında geçirmesinden dolayı.

Özellikle bilgisayar ekranlarının göz kuruluğuna etkisi çok fazla olmaktadır. Bilgisayar kullanıcısı iseniz mutlak sürette uygun bir gözlük ile göz kuruluğunuzu en aza kadar indirebilir zararlarından kurtulabilirsiniz.Göz kuruluğu için doktora başvurduğunuz da size muhtemelen göz damlası verecektir ve bu şekilde tedavisine başlanacaktır.

Yukarıda da bahsedildiği gibi uykunuzu almanız gözlerinizin dinlemesi göz kuruluğunda iyi gelecektir ki hatta bir göz bandınız var ise gece yatarken kullanmanızı öneririz. Göz kuruluğu hafife alınacak bir rahatsızlık değildir ilerleyebilmekte ve mutlaka önüne geçilmesi gereken bir durum olmaktadır.
 

Son Konular

Üst