Göz Şişkinliği Nasıl Geçer

#1
Göz şişliğini genel olarak hemen hemen herkeste oluşabilecek bir durum olmaktadır.Bir çok sebepten ötürü Göz şişliğini ortaya çıkmaktadır.Göz yorgunluğu temeli baz alınarak şişliğin meydana geldiğini söyleyebiliriz.Şişkinliğe neden olabilecek bazı nedenler ise çok fazla bilgisayar başında vakit geçirmek, televizyona yakından bakmak ve stres gibi durumlardan ötürü Göz şişliği kendini gösterebilmektedir.

Peki göz şişkinliğini nasıl yok ederiz.Sabah bir kalkmışız gözümüz şiş işte bunun için yapmanız gerekenleri şu şekilde açıklıyoruz.

Göz şişliğini kısaca tanımlayacak olursak göz etrafındaki dokuların su toplaması diyebiliriz.Göz şişliği bir çok nedenden ötürü meydana gelmektedir.En belirgin özelliği ise uykusuzluktan çıktığıdır.

Göz şişliğinizi alacak hafifletecek bazı bilgiler paylaşmak istiyorsanız eğer sabah kalkınca aynada göz şişliğinizden rahatsız oluyorsanız bunları uygulayabilirsiniz.

Soğuk çayı bir poşete koyunuz ve gözlerinize tampon yapınız.Bu soğukluk kan akışını yavaşlatacak olup çayın iyileştirici etkisine de sahip olacaktır.Yüzünüzü mümkün olduğunca soğuk suyla yıkayabilirsiniz gözlerinizdeki şişliklere iyi gelecektir.

Göz şişliği olan bölgenize vazelin uygulayabilirsiniz dikkatli olun ki gözünüze hiç bir şekilde kaçırmayın.

Yukarıda da dediğimiz gibi yeterince uykunuzu almaya çalışınız göz şişliklerinin en büyük sebeplerinden birisidir.Uykusuz bir kişinin uykusunu almış bir kişiye göre oldukça fazla göz şişkinliğinin olduğunu görebilirsiniz. Her şeyin başı dinlenmekten geçmektedir. Hatta yatarken gözleriniz göz bandı takabilir böylelikle daha rahat gözlerinizi dinlendirmiş olabilirsiniz. Şişkinliğinizi alabilmeniz için patateste gözlerinize tutabilirsiniz.
 

Son Konular

Üst