Güzel Olmak İçin Yapılması Gerekenler

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Güzellik için Sağlıklı ve Pratik Bilgiler

Kişinin kendine özen göstermesi hem kendine hem de çevresine olan saygısından dolayı önemlidir. Bakımlı tırnaklar, saçlar ve dişler her zaman insanların çevresinde güzel ve olumlu izlenim bırakılmasını sağlamaktadır.

Çoğu insanda problem olan diş sararmaları yüzünden insanlar gülerken ağızlarını ve dişlerini elleriyle kapatıp saklamaktadırlar. Bu diş sararmalarını gidermek için soda ve limon suyunu karıştırın ve dişlerinize sürün daha sonra sararmaların azaldığını ve aradaki büyük farkı kendi gözlerinizle görün.

Kadınlarda en çok görülen dudak kuruluğu problemi için ise geceleri uyumadan önce dudaklarınıza limon suyu sürerek uyuyun ve sabah kalktığınızda dudaklarınızın kurumadığı ve nemli olduğunu göreceksiniz.

Özellikle yaz aylarında çirkin bir görüntü oluşturan dirseklerdeki kabuklanma ve ya sert dokuyu bir çay kaşığı bal ve zeytinyağı karışımı ile ortadan kaldırabilirsiniz. Çabuk kırılan tırnaklarınızdan şikâyetçi iseniz yapmanız gereken limon ve zeytinyağını karıştırıp tırnaklarınızı bu karışımda bir zaman bekletmek olsun. Bu sayede daha kuvvetli tırnaklara sahip olabilirsiniz.
 
Üst