Hacet Duasının Okunuşu

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Hacet Duası Nasıl Okunur?

Kulların her zaman Allah tarafından istekleri var olmaktadır.Bu dileklerinin kabulü için okunacak olan dualardan birisi de Hacet duası olmaktadır.Allah hepimizin ettiği ve edecek olduğu duaları kabul eder inşallah.Hacet duası istek ve dilek duası olmakla birlikte konumuzda sizlerle okunuşu ve Türkçe olarak mealini paylaşıyoruz.

Hacet Duası Arapça Okunuşu

Alahummekzif fi kalbi raceeke vektea racei ammen siveke hata laercu ehedden gayreke . Alahume vema daufetanhu kuvetivekasura anhu ameli velem tentehi ileyhi ragbeti velem teblughu meseleti velemyecri ala lisani mimmma eatayna eheden minaleveline veagirine minelyekini fegussani bihiya erhamerrahimin.

Hacet Duasının Türkçe Meali
Ey Allah Kalbime senden ümitli olma hissini at, senden gayri her şeyden gayri her şeyden umudumu keski, senin dışında kimseden bir şey beklemeyeyim.

Ey allah! Öncekilerden ve sonrakilerden her kime imandan neler verdiysen de benim ona gücüm ulaşmıyorsa, amelim eksik kalıyorsa, isteğim kavuşmuyorsa, duam yetişmiyorsa, öyle bir şey istemek dilime gelmiyorsa, sen okuvvetli iman ile beni seçkin kıl. Ey acıyanların en merhametlisi kabul et!'
 

Son Konular

Üst