Hamilelikte Oluşan Çatlaklar Nasıl Geçer?

Network

Yönetici
Yönetici
#1
Hamilelikte Meydana Gelen Çatlaklar Nasıl Giderilir?

Bu konu bayanlar için oldukça can sıkıcı ve korkulu bir durum olmaktadır. Hamilelik esnasından karnın büyümesi ile çatlakların oldukça daha fazla arttığını ve bayanların bu konuda oldukça zor durumda kaldığını söylemekte olduğumuz gibi psikolojik olarak da etkilenilmektedir.

Doğum zamanının gelmesine yakın olarak bir çok hotmonal değişimler gözlemlenmektedir ki bunların en başında kilo alımı ve bu kilo alımının hızlı olması ile beraber derinin gerilmesine ve bunun ile birlikte deride çiziklerin oluşmasıdır. Doğum çatlakları genetik olmak ile beraber anneden veya kız kardaşten geçebilmektedir. Özellikle esmer tenli bayanların doğum çatlakları fazla belirgin olmamaktadır. Ama beyaz tenli olan bayanlarda ise doğum çatlakları daha fazla belli olmaktadır.Hamilik sırasında buna bir şey yapmayacağımız gibi de doğum sonrası bu çatlakları gören bayanlar nasıl geçecek nasıl olacak derken psikolojik olarak baya etkilenmektedirler.

Azda olsa bu çatlakları yok etmek için yapılabilinecek bazı işlemler ve alınabilecek tedbirler olmaktadır.Hamilelik öncesinden başlayacak olursak bol miktarda sıvı tüketilmesi hamileliğin ilk günlerinden itibaren doktor tavsiyesi ile karın ve bacak bölgenize sürülecek olan özel kremler yardımı ile iyice masaj yapılması.Ilık suda yıkanırken küçük ve dairesel hareketler ile karın bölgesine masaj yapılması da çatlakların azalmasına yardımcı olmaktadır.Uzmanlar tarafından hazırlanmış ve uygulanması sonrası kökten olarak bu çatlakları yok eden bir tedaviyi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yeni oluşmuş ise çatlaklarınız için badem ve bebe yağı tedavi uygulayabilirsiniz.Bu tedavinin hiç bir şekilde yan etkisi olmadığını söyleyebiliriz ki çatlaklarınız özellikle pembe renkte ise çözümü daha kolay ve iyileşme süresi oldukça kısa olmaktadır.

Bu çatlaklar artık günümüzde tedavi edilmektedir ki bunu estetik yaptırmak kaidesi ile bile yok edebilirsiniz.Aynı zamanda Eczanelerde ve dermatologlar tarafından önerilen kürleri düzenli olarak kullanmanız durumunda tamamen hamilelik çatlaklarından kurtulabilirsiniz.Özellikle %100 olarak tedavi istiyorsanız lazer tedavilerini tercih edebilirsiniz.

 
Üst