Hande Aşık kimdir

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
Hande Aşık hayatı

Meslek: CNN TÜRK Dış Haberler Editörü
Okuduğu alan: Siyaset Bilimi, Siyaset Sosyolojisi ve Fransızca
1981 doğumlu. 1999'da Robert Kolej’den mezun olduktan sonra, üniversite için Minnesota’nın yolunu tuttu. ABD’de, Macalester College’da, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Fransızca alanlarında lisans eğitimini tamamladı. Fransızca diploması için, bir yarıyıl Fransa’da Paris Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yüksek lisansını London School of Economics’ten, Siyaset Sosyolojisi dalında onur derecesiyle aldı. Tezini, “Etnik Federasyonlarda Milliyetçilik” üzerine yazdı.

İş hayatına 2005'te CNN TÜRK Dış Haber’de stajyer olarak başladı. Doktora tezi için konu bulmak amacıyla başladığı televizyon haberciliği kısa zamanda kanına girdi. 2 yıl boyunca “Mithat Bereket ile Manşet” programının yapımcısı olarak çalıştıktan sonra, 2007 sonunda ilk göz ağrısı Dış Haber’e muhabir olarak döndü.

CNN TÜRK Dış Haber Servisi muhabiri olarak, Türk dış politikasını ilgilendiren konularda İstanbul’da yapılan konferansları izliyor, röportajlar yapıyor. Dış politika, enerji, jeopolitik, toplumsal değişim konularıyla yakından ilgileniyor. 2008 ve 2009'da Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu’nu takip eden CNN TÜRK ekibinde görev aldı. 2007'de CNN International’ın gazetecilik seminerine katıldı. Hafta içi her gün ekrana gelen Dış Haber bültenini sunuyor.

Dünyanın pek çok yerinde ne olduğunu her gün takip edebildiği için kendini şanslı sayıyor. Dillere, dönem filmlerine, tarihi belgesellere, yeni yerler görmeye takıntısı var. Verdiği en kritik karar, endüstriyel tasarımcı olmamak.

15 harfli bir soyadından 4 harfli bir soyadına geçtiğinden bu yana için hayatı ciddi biçimde kolaylaştı.


Bu yazıya girmek için daha önceden yapılmış aramalar:
hande asik (95), hande aşık kimdir (48), hande aşık twitter (3), hande aşık cnn turk (3), robert kolej macalester college girdi (2), dicle canova kimdir (2), handeasik (1), hande aşık# (1), hande asik wikipedia (1), hande aşık haber spikeri (1),
 
Üst