Hangi sınıf Buzdolapları daha az elektrik harcar

M

memli

Misafir
#1
Yeni bir buzdolabı almayı düşünüyorum bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız çok memnun kalırım
 

Network

Yönetici
Yönetici
#2
Daha önceki yıllarda, derin dondurucu dolaplar vardı. No-frost olarak yoktu. Bunlar karlanma ve buzlanma yaptığı için elektrik enerjisi çok fazla harcanıyodu. 2005 yılından itibaren, yani no-frost ların üretime geçmesinden itibaren bizlerde A enerji tüketimi kullanılmaya başlandı. Bunlar son 2 yıldır A+ olarak arttı. Buda A sınıfı enerji tüketiminden bile daha iyi bir enerji tüketimi tasarrufu sağlayabilmemiz için üretildi. Çünkü teknoloji gittikçe ilerliyor ve bunu kullanmak istiyoruz. Yıllık elektrik tüketimi 500 kw`lardan 300 kw lara kadar düşüşe uğradı.

Enerji tasarruflu buzdolaplarımızda öncelikle A enerji sınıfı ile başladık bu 550 kw lara kadar uzanan küsürlardaydı. Sonra Aplus enerji sınıfı`na geçtik. Bu 500 kw `a indi ve daha sonra A+ enerji sınıfı`na geçtiğimizde ise bu 390 kw`a kadar indi. Ama şuan teknolojimiz okadar çok ilerlediki A++ enerji sınıfı`na geldik ve bunun yıllık enerji tüketimi 280 kw`tır.

Eğer pişman olmak istemiyorsanız, biraz pahalı olanından alın ve her ay elektrik faturasının yüksek gelmesinden kurtulun.
(kw: kilowatt - kullanılan enerji miktarı)
 
Üst