İdil Biret Eserleri

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
İdil Biret Eserleri Nelerdir?

İdil Biret; Türk piyano sanatçısı olarak bilinen harika bir sanatçıdır. İnsanların ömrü boyunca mutlaka idil Biret eserleri edinip, dinlemesi gerekmektedir. 1971 yılından bu yana devlet sanatçısı olan İdil Biret en çok 68 kuşağını etkileyen ama günümüzde de dinlenen sanatçının 80 den fazla plak ve cdsi vardır.

Müziğinde kullandığı piyano ile muhteşem opera eserleri seslendirmektedir. Kendisini dinlediğiniz zaman ruhsal ve bedensel bir dinlenmeyle birlikte kulaklarınız için muhteşem bir müzik ziyafeti olacaktır.

1941 yılının Kasım ayında Ankara'da doğmuş olan sanatçımız. Daha 2 yaşına piyano ile tanışmıştır. Dört yaşına geldiği zaman ise Bach eserlerini çalmaya başlamıştır. Yurt dışı eğitimi için dönemin Cumhurbaşkanı İsmet İnönü sayesinde çıkan yasa ile yurtdışı eğitimine ailesiyle birlikte gönderilmiş ve bu sayede ileride çıkacak olan idil Biret eserleri için en büyük adım atılmış olmaktaydı.

Yaşı ilerledikçe daha büyük başarılar elde eden sanatçı Türk insanı için onur kaynağı haline gelmiştir. Sizler ve ya çocuklarınızda ileride birer İdil Biret olabilirler ve onlarda İdil Biret eserleri çıkarabilirler.
 

Son Konular

Üst