İnsanlığa Hizmet Etmiş Bilim Adamları Kimlerdir

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
İnsanlığa Hizmet Etmiş Bilim İnsanlarının İsimleri

Dünya üzerinde bir çok bilim adamı var olmuş olup insanlığın gelişiminde büyük hizmetler yapmış oldukça nadir bilim adamlarının olduğunu söyleyebiliriz.Yapmış oldukları buluş ve icatlar ile dünyanın ilerleyiş düzenini etkilemiş ve büyük bir gelişim sağlamıştır.

Yapmış oldukları icatlar ile büyük bir devirin gidişatını değiştirdiklerini söyleyebiliriz.Bu ünlü insanlığa hizmet etmiş olan bilim adamlarının isimlerini ve yaptıkları icatlar kısa bir şekilde konumuzdan okuyabilirsiniz.

Thomas Alva Edison (1847 - 1931)Edison Amerikalı olup şuan günümüzde kullanmış olduğumuz elektrik ampulünü bulmuş olup aynı zamanda gramofon ve günümüzde film gösterme aygıtının icadını gerçekleştirmiştir.İnsanlığa katmış olduğu bini aşkın buluşu var olup 3400 not defteri bırakmıştır.


Alexander Graham Bell (1847 - 1922)En çok konuşlan mucitlerden birisi olan Graham Bell 1876 yılında telefonun icadını bularak dünyanın birbiri ile iletişimini sağlamış olup günümüzde en çok araştırılan mucitlerden birisi olmuş olup telefon ile iletişim ağını kurmuş ve günümüze kadar gelişerek akıllı telefonlara yerini bırakmıştır.


Galileo Galilei (1564 - 1642)İtalyan bilim adamı olan Galilei fiziğin babası olarak anılmakta olup fizik, astronomi ve astroloji alanında bir çok araştırma ve çalışma gerçekleştirmiştir.Güneş merkezli astronomi sisteminin fiziğini geliştirdi.


Guglielmo Marconi (1874 - 1937)Ünlü İtalyan fizikçi olan Marconi ilk telsiz telgraf sistemini geliştirmiş olan bilim insanıdır.Bir çok yapmış olduğu buluş var olup özellikle modern uzun erimli radyo yayıncılığını geliştirmiş olup tarihte adı radyonun babası olarak yer edinmiştir.
 
Üst