IPhone’dan Android Samsung Telefonlara Kişiler Nasıl Transfer Edilir?

Network

Yönetici
Yönetici
Yönetici
#1
IPhone’dan Android Samsung Telefonlara Kişiler Nasıl Transfer Edilir?

Yeni bir telefon aldığınız zaman en büyük sıkıntı rehberdeki kişi listesinin yeni telefona transfer edilmesidir. Eğer numaraları hattınızda kayıt altında tutuyor iseniz, yeni aldığınız telefon hangi marka olursa olsun rehberdeki kişileriniz hattınızı taktığınız telefonda görülecektir. Ancak kişiler telefonda kayıtlı ise aktarım için bazı yöntemleri uygulamanız gereklidir.

Iphone’dan Android Samsung Telefonlara Kişileri Transfer Etme Basamakları

· I Tunes ile birlikte aktarım yapmak için öncelikle Phone telefonunuzu kablosu ile bilgisayara bağlamalısınız. Ardından iTunes uygulamasını çalıştırın. Burada yer alan “iphone summary” ekranında “info” bölümüne tıklayın. Eğer bir “icloud” hesabınız varsa ve burada rehberinizi kayıtlı tutuyor iseniz, hesabınıza giriş yapın. Orada yer alan Contacts çubuğu “on” iken “off” olarak seçin. Daha sonra ayarlar kısmında yer alan “sync contact” seçeneğini işaretleyin. Ardından açılan listede yer alan “Google contacts”ı seçin. Google hesabınız ile eşitleme işlemini gerçekleştirin. Android telefonunuzdan uygulamaya giriş yaptığınızda rehber otomatik yüklenecektir.

· Bu işlemi yapmak için hazırlanmış olan uygulamalardan yardım alabilirsiniz. Iphone telefonunuza My Contacts Backup gibi bir uygulama indirip rehberinizdeki kişileri bu uygulamaya kaydedebilirsiniz. Ardından Android telefonunuza bu uygulamayı indirebilir ve içerisinde yer alan kayıtları yeni telefonunuza yükleyebilirsiniz.

· Iphone telefonunuzda bulunan kişileri öncelikle kendi e-posta adresinize gönderebilir ve daha sonra aynı adresten listeyi Android telefonunuza indirebilirsiniz.

· Telefonda yer alan kişileri öncelikle hattınıza kopyalayabilir ve daha sonra hattınızı Android telefonunuza takarak, telefona aktarabilirsiniz
 
Üst